Жінка ≠ косметика: історії дівчат, які майже не фарбуються

18:39
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Партнерський матеріал

Право змінювати себе та робити зі своїм тілом те, що захочеться – невід’ємне та незмінне. Але так само, як і право бути прийнятою з усіма проявами «живості», темними колами під очима, прищиками та мімічними зморшками. 

Макіяж – це мистецтво, спосіб самовираження, а інколи – терапія. Вперше нафарбовані губи у дівчинки-підлітка можуть допомогти їй повірити у свою красу, а червона помада з будь-якого вигляду а-ля «спортивки та худі» зробить стильний «лук».

Натомість звичка фарбуватися, яка формується у жінок під тиском традицій, реклами, оточення та соцмереж, краде в них право на природний вигляд лиця, змушує соромитися свого тону шкіри, синців під очима та прищиків, які можуть з’являтися та зникати на лиці. 

«Veжа» разом з брендом натуральної косметики «NATURE.med» вирішили розповісти історії дівчат, які більшість часу не користуються декоративною косметикою.

Наші героїні – Надія, Дарина та Варсава – майже не користують декоративною косметикою (і вони чудові). Дехто не фарбується взагалі, інші – експериментують і рум’янять щоки під настрій. Їхні історії – це спроба показати, що «жінка» не дорівнює «косметика», і так, інколи для догляду за шкірою достатньо просто води.

НАДЯ, 23 роки

працює в IT-сфері


Для мене поняття «підкреслити вроду» не існує. Мені здається, це евфемізм для поняття «змінити себе». Для чого підкреслювати вроду, якщо вона вже так підкреслена? Те, що в тебе є, це вже максимум. А косметика пропонує до цього максимуму додати ще щось. Ніби як те, що є, це не межа, ніби цього недостатньо. Коли я чую фрази «підкреслити особливість», «замаскувати недолік» – це викликає у мене тривогу. Коли мені так кажуть, я відчуваю, ніби на мене хочуть натиснути, змінити мене.

Зовнішність – це індикатор, по якому ми впізнаємо своїх людей в натовпі, або партнерів  та партнерок. І підлаштовуючись під певний стандарт конвенційної краси, ми втрачаємо можливість показати світу, хто ми є насправді, з якої ми «зграї», аби знайти своїх людей або людину, яку будеш приваблювати саме ти. Я думаю, що це важливі моменти, які дозволяє пережити відсутність косметики – відчуття прийняття суспільством і самим собою.

Я визнаю макіяж в якості гриму, тобто коли він покликаний не підкреслити вроду, а просто погратися з тим, що в тебе є – створити образ типу сині стрілки «а-ля» медуза, чи інтенсивні  накладні рожеві вії з глітером «а-ля» барбі. Я відчуваю неприйняття до декоративної косметики для повсякденного користування. 

Але так було не завжди. До першого курсу навчання я кожного дня вирівнювала волосся, витрачала на це купу часу. Фарбувала обличчя «тоналкою», малювала вії. Я не можу повірити, що це було зі мною.

Я тоді витрачала зайві зусилля, щоб підлаштувати себе під якісь очікування. Очікування незрозуміло чиї. Зараз я витрачаю ці зусилля на те, щоб зробити добре собі.

Я повністю відмовилася від косметики у двадцять років. Переломний момент стався завдяки оточуючим, які робили мені компліменти, коли я була без косметики. Просто казали, що я гарна, що моя природна врода вже для них досконала. Звичайно, я думаю, хлопці, з якими ми зустрічаємося, мають на це вплив. Так, як вони нас сприймають, те, що вони говорять про нашу зовнішність.

Напевно, повна відмова від косметики сталася завдяки хлопцю. Він ставився до косметики насмішливо, як до якоїсь зайвої витребеньки. Він на мене не тиснув, але коли я фарбувалася, він відзначав це з якимось негативним відтінком. Водночас приймаючи мою зовнішність, коли я була ненафарбованою. Певно тоді я почала дивитися на цю ситуацію його очима, і я прийшла до висновку, що мені комфортно без косметики. А з нею я себе відчуваю обтяженою.

З косметикою я не можу робити ті речі, які можу без неї – наприклад почухатися, потертися. Я не повною мірою поводжуся природно, коли на мені є косметика.

До жінок, які не виходять на вулицю без косметики, я ставлюся з підтримкою. Я не намагаюся їх повчати, але я намагаюся зробити комплімент, коли бачу своїх подруг чи знайомих без макіяжу. І зазвичай це щирий комплімент. І я насправді розумію, чому вони приймають рішення фарбуватися щодня. Не всім пощастило з тим оточенням, яке показало, що їх приймають такими, які вони є. Тому єдине, що я можу зробити для них – стати такою людиною, яка покаже другу точку зору.

Крім того, існує індустрія, яка вимагає немало часу та коштів, а головне – викликає зайві тривоги. От, наприклад, коли дівчата відмовляються від побачень через непоголеність. Мені здається, це «одного поля ягода» разом з тим, що дівчина почувається невпевнено нефарбованою і відмовляється фотографуватися.

– Очищаюча піна для вмивання –

Пінка м’яко та ніжно змиває макіяж зі шкіри всіх типів. Піноутворюючий дозатор створює ніжну, але щільну текстуру пінки, яка легко розподіляється по шкірі обличчя та шиї, забезпечуючи дбайливе очищення. Пінка заспокоює й дезінфікує шкіру, запобігає появі запальних процесів.

Грейпфрут очищає і звужує пори. Імбир усуває жирний блиск. Флавони цибулі без запаху зволожують, надаючи шкірі бархатистість і ніжність. Засіб має приємний тонкий аромат.

Купити пінку можна на сайті бренду за ЦИМ посиланням, ціна – 89 гривень. За промокодом «Veжа» читачі можуть отримати знижку на 15% при покупці крему. Промокод діятиме до 6 червня 2021 року включно. 

 

 

ДАРИНА

музикантка, викладачка вокалу

Взагалі, частіше мені не хочеться фарбуватися. Але, коли фарбуюся, я відчуваю себе красивішою, підкреслюю свою красу.  Тому що це така дівоча штука. Хоча я знаю, що я вже і так достатньо красива. Мені подобається фарбуватися тінями, «тоналкою». Але це буває рідко. На концертах я фарбуюся, бо в мене синці під очима.

Але я можу вийти у справах, не почистивши зуби, наприклад. Це питання самосприйняття себе повністю, свої краси внутрішньої і зовнішньої. Це сприйняття своїх недоліків. Ми думаємо, що в нас багато недоліків, але насправді вони красиві. У мене шрам на губі, я його довго соромилася, а зараз він мені подобається. 

 

Це тема всього життя. Що може бути важливіше, аніж любити себе повністю і сприймати себе такою, яка ти є? Після цього ти всіх і все сприймаєш з усіма їхніми нюансами. І недоліки тоді стають родзиночками. 

У Вінниці є такий фактурний типаж жінок – нафарбовані брови, чорне волосся, нарощені вії й інколи губи з ботоксом. Я дивлюся на цих жінок і уявляю їх без цього всього. Бо вони красиві без цього. І мені шкода, що вони думають, що ні.

Мені все дитинство казали «Даринко, нафарбуйся», а я не хотіла. Я не розуміла, навіщо мені це робити. Я і так класно себе почувала. Але я не проти декоративної косметики, я не проти навіть ботоксу. Але коли жінка свідомо знає, на що вона йде. Не для того, щоб закрити щось десь, а навпаки – аби підкреслити. Мабуть, в цьому є краса – щоб підкреслити, а не закрити. 

– Крем для нормальної і комібнованої шкіри обличчя –

Крем освіжає й вирівнює колір обличчя: матує ділянки шкіри, схильні до жирного блиску, а також заспокоює чутливу шкіру. Захищає від шкідливого впливу сонячних променів і навколишнього середовища, зберігаючи пружність і свіжість шкіри.

Має в складі флавони цибулі без запаху, що глибоко зволожують та SPF-15, який забезпечує всесезонний захист шкіри від шкідливої дії УФ-променів.

Купити крем можна на сайті бренду за ЦИМ посиланням, ціна – 75 гривень. За промокодом «Veжа» читачі можуть отримати знижку на 15% при покупці крему. Промокод діятиме до 6 червня 2021 року включно. 

 

ВАРСАВА

викладачка англійської мови

Я періодично експериментую з косметикою, раз на рік я починаю щось видумувати. Але мені зазвичай або одразу не личить, або я певний час щось пробую, а потім вже розумію, що мені не личить. Але в основному я не фарбуюся.

Я ніколи не відчувала, що мене примушували до косметики. Прямо чи непрямо. Це скоріше внутрішнє відчуття, типу, якщо в тебе є помада, то ти «сексі». Чомусь. Ця асоціація дуже конкретна, можливо, вона встановилася з часом. Є таке відчуття, що жінка ніби без цього як недороблена. Але я тусуюся з людьми, які цього як мінімум не показують.

Моя мама ніколи не фарбувалася, ну, лише в молодості. Вона навпаки не те, що сварилася, але трошки засуджувала за «попсовий» смак. Коли я була підлітком, мені був цікавий макіяж, як мінімум тому, що мама цього ніколи не робила і не показувала, як цього робити, а всі інші навколо це робили. Я теж хотіла, а мама казала «нафіга воно тобі треба, це лайно, воно тобі не пасує». 

Я виросла і зрозуміла, що можу фарбуватися. Був момент, коли я думала, що помада – це «маст хев». Принаймні, її треба мати і можна й не користуватися. Але, коли я це робила, я дивилася на себе і розуміла, що мені естетично не підходить. Останнім часом я подумала, що може я буду робити акцент на очах, робити розтушовані стрілочки. І мені подобається, як воно виглядає. Але поки що я від цього відмовляюся.  

– Гель подвійної дії: умивання та пілінг –

Завдяки вмісту натуральних активних компонентів гель ніжно очищає нормальну та схильну до жирності шкіру. Не
містить спирту. Підходить для щоденного вмивання та періодичного пілінгу, без ефекту стягування й пересушування. Для нормальної й схильної до жирності шкіри.

Придбати гель для умивання та пілінгу можна за ЦИМ посиланням, вартість – 75 гривень. За промокодом «Veжа» читачі можуть отримати знижку на 15% при покупці маски. Промокод діятиме до 6 червня 2021 року включно. 

 

 

 

 

Бренд натуральної косметики та наша редакція підтримує здорові меседжі щодо догляду за собою, а також права жінок на натуральну красу. Читачі можуть скористатися спеціальним промокодом «Veжа», щоб отримати 15% знижки на всю продукцію.

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.