“Землю скупить Росія”: під обласною радою фермери протестували проти земельної реформи. ФОТО

12:16
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 26 вересня кілька десятків фермерів та працівників фермерських підприємств з вінницького району вийшли на пікет під стіни Вінницької обласної ради, протестуючи проти земельної реформи, що вже готується новим урядом. 

Мітингувальники з плакатам почали збиратися біля входу до будівлі ще з 9-ої ранку, незважаючи на вересневий дощ. Тут фермери зустрічали депутатів, які саме збиралися на сесію обласної ради – першу за участі нового голови ОДА Владислава Скальського. 

 

 

Як розповіли мітингувальники, вони з’їхалися з багатьох районів Вінниччини. Так, фермер з Вінницького району пояснює, що головна їхня вимога – не дозволяти продаж української землі іноземцям, саме цього найбільше бояться фермери, попри запевнення уряду, що реформа не передбачає такої норми. Водночас аграрії повторюють вже висловлену експертами тезу про те, що іноземні компанії зможуть скуповувати землю через підставних осіб, користуючись недосконалістю українського законодавства та “завдяки” корупції чиновників.

 

 – Ми розуміємо, що там ніби не передбачений продаж землі іноземцям. Але ми вважаємо, що реформа зе не підготовлена, її не можна зараз впроваджувати, – каже фермер, щоправда не може деталізувати, в чому саме її потрібно змінити.

Вже першим рішенням під час сесії, яка в ці хвилини відбувається в обласній раді, депутати розглянули “земельне” звернення до вищих органів влади.

 

 

Зокрема, у виступах присутніх на сесії депутатів звучали тези про “поспішність” земельної реформи, а також про небезпеку скуповування землі бізнесом з “ворогуючої країни”, маючи на увазі Росію.

Нижче – повний текст звернення, винесеного в якості проекту рішення.

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо обігу землі

Тема землі – це ментальна тема українців. Незрозумілі чи несправедливі правила використання/продажу землі можуть призвести до різкого падіння довіри українців до органів влади, стати причиною потужного соціального вибуху, що матиме катастрофічні наслідки для української державності.

Доручення Президента України Кабінету Міністрів до 1 жовтня розробити законопроект про вільний обіг землі, а в грудні нинішнього року зняти мораторій на продаж землі і відкрити вільний обіг землі викликають нашу глибоку занепокоєність. Ця поспішність може дуже дорого обійтися і призвести до втрати контролю над українською землею. Тим більше, що така поспішність абсолютно не підкріплена позицією людей, які землю обробляють, бо 70 % фермерів вважають відкриття ринку землі у нинішніх умовах недоречним і дочасним.

Тому, зважаючи на те, що земля – це другий, після людського потенціалу, найважливіший ресурс нашої держави, закликаємо поетапно:

По-перше, відмовитися від форсування теми продажу земель сільськогосподарського значення.

По-друге, грунтовно вивчити громадську думку щодо можливостей і етапів проведення земельної реформи.

По-третє, провести широку інформаційну компанію про можливості розвитку фермерства, індивідуальних сільськогосподарських підприємств після поетапного відкриття ринку землі, донести необхідну інформацію до відповідних фермерських асоціацій та інших громадських об’єднань сільгоспвиробників.

По-четверте, провести повну інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення, розробити зрозумілі методики оцінки вартості земельних ділянок, донести цю інформацію до усіх громадян України.

І лише після цього, по-п’яте, розпочати підготовку законопроекту про обіг землі, де передбачити:

На першому етапі ринку землі (протягом перших 10 років з моменту вступу в силу закону) продаж землі може здійснюватися виключно Державі Україна, та громадянам України – фізичним особам, які займаються сільгоспвиробництвом, мають відповідний фах та проживають на території району, як найменшої адміністративно-територіальної одиниці, де розташована земельна ділянка, протягом останніх 5 років.

Можливість продажу земельних ділянок площею не більше 50 га.

Створення Земельного банку, як єдино можливої фінансової установи, яка має виключну систему кредитування під 1-2% фермерів для викупу земель, які вони фактично обробляють.

Заборону продажу землі протягом 20 років з моменту вступу закону у силу юридичним особам (як резидентам, так і нерезидентам країни).

Поспішність, з якою наразі ведеться підготовка до земельної реформи матиме наслідком скупляння земельних масивів фінансово-промислового групами з іноземним капіталом, зокрема ворогуючої з нами країни. А це призведе до ще більшої олігархізації національної економіки, подальшого зубожіння українського народу, та в подальшому – втрати національної незалежності. Цього ми, як представники українських виборців, які вірні сини свого народу, не допустимо.

Схвалено депутатами Вінницької обласної Ради 7 скликання

Зрештою за підтримку звернення проголосували 63 депутати, таким чином ухваливши рішення.

Нагадаємо, що сьогодні відбувається 39 сесія Вінницької обласної ради, на якій планується розглянути 83 питання.

Перед засіданням зокрема раді представили трьох нових депутатів: за повідомленням видання “На парижі”, ними стали Володимир Кістіон, Мар’яна Мазуренко і Ігор Вернигор. Вони зайняли місця Геннадя Вацака, Лариси Білозір та Олега Мейдича, які перемогли на дочасних парламентських виборах і стали народними депутатами.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.