«Зелений лекторій»: на вінницькій набережній облаштували «дерев’яний» креативний простір

16:05
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Відтепер у Вінниці функціонує ще один відкритий публічний простір для зустрічей активістів та звичайних мешканців міста.

Ідея так званого «Зеленого лекторію» полягає в облаштуванні на набережній Бугу (від Центрального мосту до Бригантини) зони із дерев’яними «лежаками» – для відпочинку та обговорень на свіжому повітрі та із панорамним видом на річку Південний Буг.

 

Втілила проект спільнота «Спільний берег», яка утворилась в результаті воркшопу «Набережні Вінниці – активація». Авторами ідеї стали Максим Веретко та Сергій Яківчук.

  • Ми хочемо, щоб ділянка між Центральним та Київським мостом стала більш привабливою, в першу чергу з архітектурної точки зору, та притягувала до себе людей, – говорить Вікторія Кравчук, урбаніст, архітектор, менеджер проекту «Зелений лекторій». – Це свого роду «активація набережної».

 

Зокрема «Спільний берег» невдовзі відвідає «лекторій» для обговорення подальших планів щодо розвитку прибережних територій річки Південний Буг.

Також пані Вікторія розповіла, що над проектом працювала ціла команда творчих людей.

  • Учасники «Спільного берега» провели відкритий конкурс ескізів в АРХІКЛУБІ, в якому взяли участь 13 осіб – архітектори, студенти, ландшафтний архітектор, урбан-активісти. З кожної пропозиції взяли «зерно» та створили спільний об’єкт, а остаточний ескіз виконували Максим Крамар, Максим Кравчук та Антон Будас. Проект завершили до Дня міста, 9 вересня.

  

Вікторія Кравчук також зазначила, що наступним проектом спільноти стане Алея 12.7 км по лівому березі річки Південний Буг, на ділянці від Сабарова до «Водоканалу».

Проект був реалізований в рамках конкурсу «Пітчинг Вінниця – 2017» програми «Активні громадяни» від Британської ради та Вінницької міської ради.

Фото процесу облаштування «Зеленого лекторію» надані Вікторією Кравчук