Зеленський схвалив створення Національного плану вакцинопрофілактики COVID-19

10:48
Автор: В'ячеслав Луцков

Президент Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким Кабмін має розробити та затвердити Національний план вакцинопрофілактики COVID-19. Кінцева мета Плану – охоплення щепленням більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року.

Про це повідомляється в Указі “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року “Щодо Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року” від 3 квітня 2021 року.

Так, згідно з відповідним рішенням РНБО, Кабінету Міністрів України потрібно:

1) у семиденний строк забезпечити розроблення та затвердження Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням найкращого міжнародного досвіду (далі – План), передбачивши, зокрема, встановлення мінімально необхідної щомісячної кількості щеплень, визначення джерел та строків поставки вакцин для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19), визначення осіб, відповідальних за реалізацію Плану, кінцевою метою якого є охоплення щепленням більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року для формування колективного імунітету до гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

2) сприяти проведенню переговорів з виробниками вакцин для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19), а також щодо залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії з вакцинації в Україні з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″.

Крім цього, серед іншого, згідно з рішенням, МОЗ має “вжити невідкладних дієвих заходів щодо поставки в Україну в максимально стислі строки необхідної кількості вакцин для специфічної профілактики коронавірусної хвороби”.

Зазначимо, що як повідомляється на сайті Вінницької ОДА, станом на 5 квітня за добу зафіксували 10 179 випадків інфікування COVID-19. При цьому 1 258 людей щеплено проти COVID-19 за добу 4 квітня 2021 року в Україні. Загалом в Україні щеплення отримали 291 824 людини.

Так, за добу у Вінницькій області виявили 233 випадки інфікування та здійснили 20 щеплень від коронавірусу.

Фото – zikua.tv

Читайте також: КОРОНАВІРУС COVID-19 НА ВІННИЧЧИНІ. СТАТИСТИКА, КАРТА ПОШИРЕННЯ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.