“Зеленський, приїжджай на вінницький базар!”: під стінами ОДА зібралося кілька сотень ФОПів-протестувальників. ФОТО, ВІДЕО

14:31
Автор: admin
Become a Patron!

Кілька сотень підприємців сьогодні, 14 січня вийшли на протест під стіни Вінницької ОДА. Як і раніше, вони вимагали від влади звернути увагу на проблему малого бізнесу в Україні, спричинені карантинними обмеженнями і намірами влади запровадити обов’язкову РРО майже для всіх підприємців.

Велелюдний мітинг почав збиратися ще до опівдня. Біля стін ОДА скупчувалися люди з прапорами “SAVE ФОП” та плакатами, деякі з них мали пов’язки з жовтого скотчу на руках, вірогідно, для швидкої ідентифікації у випадку заворушень.

Таких подій довго чекати не довелося: ще до формального початку мітингу до входу ОДА підійшла невелика група активістів ГО “Едельвейс”, які розгорнули власні плакати та почали вигукувати гасла, в яких звинувачували одного з лідерів акцій “SAVE ФОП” Сергія Доротича у зв’язках з проросійською партією ОПЗЖ.

 

На активістів “Едельвейсу” відразу накинулися кілька учасників мітингу, котрі намагалися вирвати плакати з рук інших протестувальників. Почалася сутичка, в яку втрутилися співробітники поліції, в результаті чого одного з активістів “Едельвейсу” затримали та помістили в автозак. Решту активістів націоналістичної організації поліція завела в будівлю ОДА.

Після цього з мітингу почали лунати вигуки про те, що поліція нібито співпрацює з представниками “Едельвейсу”.

У той час мітинг саме розпочався. Перші спікери наголошували на тому, що наявні карантинні обмеження посилюють соціальну несправедливість в Україні, дозволяючи працювати великому бізнесу, в той час як дрібні підприємці, зокрема ФОПи, позбавлені можливості заробляти кошти. Підприємці наголошували, що далеко не всі з них отримали обіцяні державою виплати по 8 тисяч гривень. А хто їх і отримав – до тих почали застосовувати перевірки.

 

 

Крім того підприємці, які вийшли на мітинг, наголошували, що постанова Кабінету міністрів про посилення карантинних обмежень – “нікчемна і порушує Конституцію України”, зокрема право громадянина на працю. “На всіх намагаються зробити співучасниками цього злочину!”, – вигукнув один з учасників мітингу, звинувачуючи в ситуації передусім президента Зеленського.

– Кажуть, що наш президент – клоун. Ну нехай би він залишався клоуном, але в 95 кварталі, ми б всі посміялися.. Або нехай приїжджає до нас на базар у Вінницю – ми дамо йому місце, дамо йому навіть касовий апарат. Що заробить – все його! – заявила одна з лідерок мітингу.

 

Зрештою на акцію прибув Сергій Доротич, координатор всеукраїнського руху SAVE ФОП разом з активістами з Києва та Ірпеня. Зі сходів ОДА він заявив, що на вулиці має виходити все більше людей, тому що “влада нас не чує”. Пізніше у коментарях журналістам він заявив, що мета мітингу – домогтися, аби місцева ОДА підтримала вимоги мітингарів до президента. Зокрема що стосується створення робочих груп і координаційних рад за участі мікропідприємців, які зможуть розробити рішення, котрі знизять тиск на малий бізнес.

Коментуючи ситуацію із сутичками на початку мітингу, Доротич заявив, що “не збирається доводити, що не верблюд” і заперечив свої зв’язки з проросійськими силами, зазначивши, що є “рівновіддаленим від усіх партій”, хоч комунікує з усіма. Водночас напередодні з’явилася інформація, що “керівництво” терористичної організації “ДНР” заявило про підтримку вимог руху SAVE ФОП.

Фото Олесі Яненко