Зеленський підписав закони щодо зниження віку для мобілізації та електронний кабінет військовозобов’язаного

16:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Президент України підписав три закони, важливі для мобілізації та військових. Йдеться, зокрема, про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років, закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист і про електронний кабінет військовозобов’язаного.

Про це повідомляється в телеграм-каналі ВРУ з посиланням на секретаря Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенка та на сайті парламенту.

Так, Закон №9281 Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” знижує віковий ценз у різних статтях з 27 років до 25 років. Зокрема, йдеться про призов на строкову військову службу та взяття на військовий облік військовозобов’язаних(а отже і мобілізації).

В Законі “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”, як зазначає SPRAVDI, “удосконалюється механізм забезпечення прав на медичне забезпечення, відпустки, пенсійне забезпечення, а також прав поліцейських на одноразову грошову допомогу в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності”.

А Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану” передбачає створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних. Передбачається, що це унормує облік та використання мобілізаційних ресурсів. Електронний кабінет військовозобов’язаного дасть можливість оновлювати дані без відвідування ТЦК.

Також новоприйнятими нормами скасовується категорія «обмежено придатних». Особи, які були визнані такими зобов’язані протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд і будуть віднесені до категорій «придатний» або «непридатний».

Ілюстративне фото media.slovoidilo.ua