Зекономити кошти на закупівлі медзасобів для дітей з діабетом можуть завадити дискримінаційні вимоги?

18:09
Автор: ГО ЦГА "Результат"

27 квітня 2018 року Вінницька міська рада затвердила зміни до Програми «Здоров’я Вінничан», яких вимагали громадські активісти та батьки хворих дітей. Цими змінами передбачено виділення в 2018 році додаткових 1,133 млн. грн. на потреби дітей з цукровим діабетом.

Ці кошти були перераховані Міській лікарні “Центр матері та дитини”, яка і оголосила 18 травня відкриті торги на суму 630 тис. грн. на закупівлю шприців та голок інсулінових, ланцетів, засобів для інсулінових помп.

На даний тендер подався лише один учасник, через що 4 червня торги визнали такими, що не відбулись. Цим єдиним учасником було ПП «Стандарт-С», яке відповідно до Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб було зареєстроване 14 січня 2003 р. у Вінниці за адресою вул. Волочаєвська, 35. Засновником і керівником його є Олійник Світлана Юріївна.

За даними проекту clarity-project.info ПП «Стандарт-С» є постачальником медичних виробів до багатьох вінницьких лікарень.

Одразу після оголошення торгів такими, що не відбулись, «Центр матері та дитини» оголошує повторний тендер для закупівлі тих самих медичних заходів на суму 630 тис. грн. На цей тендер подають свої пропозиції вже три учасники, серед яких в тому числі і ПП «Стандарт-С».

При розгляді тендерних пропозицій замовник відхиляє найдешевшу пропозицію від ФОП Євтушенко В.І. з аргументацією, що учасник в складі тендерної документації не надав гарантійний лист від виробника, яким підтверджуються можливість поставки товару, який є предметом закупівлі цих торгів у кількості, зі строками придатності в терміни поставки.

За словами експертів з публічних закупівель, вимога надати гарантійні листи від виробника при проведенні закупівель медичних препаратів та медзасобів є дискримінаційною вимогою, що обмежує конкуренцію та може свідчити про домовленості між сторонами.

Різниця між пропозиціями ПП «Стандарт-С» та ФОП Євтушенко В.І. становить майже 30 тисяч гривень. Тобто в разі підписання договору з ПП «Стандарт-С», економія на цих торгах становитиме 230 гривень замість 30 тисяч! В ситуації, коли кожна родина, яка виховує дитину хвору на цукровий діабет, витрачає щомісяця близько 8-10 тисяч гривень на медзасоби і ліки, 30 тисяч потенційної економії на торгах – це значні кошти!

Саме тому громадські активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» передали наявні матеріали до контролюючих органів для з’ясування законності проведеної закупівлі.

P.S.: 26 червня Міською клінічною лікарнею «Центр матері та дитини» оголошено ще одну закупівлю шприців та голок інсулінових, ланцетів, засобів для інсулінових помп на суму 503,6 тис. грн. і в тендерній документації також є вимога подання учасником гарантійного листа від виробника.