Збірку Катерини Калитко можуть обрати однією з “30 знакових книжок нашої Незалежності”

16:30
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Збірка вінницької письменниці та поетеси Катерини Калитко “Земля Загублених, або Маленькі страшні казки” може стати однією з “30 знакових книжок нашої Незалежності”. Наразі триває голосування за найбільш знакові книги 30 років незалежної України.

Про це повідомляється на сайті відповідного проєкту, організованого Українським інститутом книги.

В рамках проєкту тринадцять експертів та експерток сформували список зі ста книг, виданих в нашій державі протягом незалежності України. Серед них: “Гамлєт, або Феномен датського кацапізму” Леся Подерев’яеського, “Щоденник Майдану та війни” Андрія Куркова, “Чорний ворон” Василя Шкляра, “Тисячолітній Миколай” Павла Загребельного та інші твори/збірки творів.

В промо-відео проєкту глядачів закликають обрати книжки, які сформували їх як особистість, “які вразили, вплинули і залишились поруч на все життя”. Проголосувати можна за одну або декілька книг зі списку (до 30 одразу).

Серед відібраних сотні книг є вже згадана  “Земля Загублених, або Маленькі страшні казки” Катерини Калитко.

– Нехай цей підзаголовок не вводить читача в оману: якщо це казки, то таки для дорослих, а лякають вони радше не окремими подіями, а метафорами, до яких «далекі» й «вигадані» події доростають у голові читачів та читачок, які порівнюють фантастичний світ Землі Загублених із реальним.

Власне, якщо це казки, то таки казки у своєму первісному вигляді: казки без настанови до виховання, без розмежування на однозначно добрих і злих персонажів. Казки, які часто жорстокі не тільки до другорядних персонажів, а й до центральних, із якими, здавалося б, «нічого справді страшного не мало би статися». Їхня авторка стала 2017 року лауреаткою не лише «Книги ВВС», але й Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, – йдеться на сайті проєкту.

Вказується, що голосування в межах акції “30 знакових книжок нашої Незалежності” триває з 15 вересня по 15 жовтня. З 15 до 19 жовтня організатори підрахують результати і 20 жовтня оголосять список 30 знакових книжок. Переглянути повний список відібраних книг та проголосувати можна ТУТ.

Фото з архіву

Читайте також: “Це ніби ще один День Народження в році”: вінничани про Незалежність України та особисту

Читайте також: Про Майдан, Путіна та найпопулярнішу книгу у в’язниці: найцікавіші моменти зустрічі з Олегом Сенцовим у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.