Збір коштів триває: бійцю з Вінниці, який отримав поранення ніг, зробили одну з двох необхідних операцій

10:58
Автор: Катерина Дядюк

Захиснику з Вінниці, який у 2016 році отримав важке поранення обох гомілок, зробили одну з двох необхідних операцій. Щоб остаточно поставити бійця на ноги, волонтери продовжують збір коштів на другу операцію.

Йдеться про Павла Кокошка, колишнього бійця 30 ОМБр, який потребував кількох термінових операцій. Днями, 31 березня, йому зробили першу – з видалення остеофітів та пластики м’яких тканин на культі великого пальця лівої ноги. Це коштувало 55 090 гривень. Тепер потрібна операція на правій стопі, вартість якої складає понад 90 тисяч гривень.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Станіслав Кушнаров, волонтер громадської організації “Єдність та допомога”, який раніше допомагав рятувати кінцівки пораненим бійцям у проєкті “Біотехреабілітація”.

Герой переніс операцію добре! Через два тижні після виписки планується самостійна розробка ноги Павлом, а через місяць можна буде виконувати наступну операцію вирівнення вісі правої п’ятки з фіксацією пластиною та гвинтом. Вартість наступної операції становить 90 380 грн. Наразі маємо 14 494,21 грн. Залишається зібрати 75 885,79 грн, повідомив Станіслав Кушнаров.

Збір коштів на операцію відбувається на картку ПриватБанку: 5169 3324 0542 5318 (Станіслав Кушнаров).
Для юридичних осіб, які готові перерахувати кошти, можуть надати поточний рахунок ГО.

***

Нагадаємо, що Павло Кокошко служив у 30-й окремій механізованій бригаді з 2015 року. Поранення отримав у Волноваському районі Донеччини під час виконання бойового завдання для ремонту зв’язку. Сталося це 27 червня 2016 року, і як повідомили у “Радіо Свобода”, до повернення додому йому тоді залишалося всього 10 днів. У повідомленні йшлося, що у шпиталях Волновахи та Дніпра лікарі радили бійцю зробити ампутацію, але в Одесі сказали, що будуть боротися за збереження ніг. Раніше через наслідки важкого поранення обох гомілок він був прикутий до візка.

За цей час йому зробили 9 операцій, завдяки яким медикам вдалося:
– вивести ліву стопу у фізіологічне положення;
– зростити праву гомілку після повторного перелому та усунути остеомієліт;
– відновити дефект м’яких тканин лівої гомілки методом аутопластики;
– відновити сухожилля лівої стопи методом аутопластики;
– видалити остеофіти та зробити пластику м’яких тканин на культі великого пальця лівої ноги з метою її опороздатності (відбулася 31 березня 2021 року).

Зазначається, що на усі ці операції було витрачено 671 700 гривень зібраних коштів.

На початку 2021 року Павло розпочав найактивнішу після поранення реабілітацію. Розробляв не лише ноги, а й праву руку, яка постраждала унаслідок інсульту, перенесеного восени 2019 року. Вже є помітні успіхи. Під час розробки ніг дала про себе знати проблема з правою стопою, подолати яку можна лише хірургічним шляхом. Необхідно вирівняти вісь правої п’ятки та зафіксувати пластиною та гвинтом. Вартість операції становить 90 380 грн, – йдеться у повідомленні. 

Звіт про надходження пожертв регулярно оновлюється за ЦИМ посиланням.

Фото – facebook.com/staskushnarov

Читайте також: Бійцю з Вінниці, який бореться за збереження ніг, потрібно 145 тисяч гривень на дві операції

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.