Сьогодні, під час сесії міської ради, депутати проголосували за збалансування видатків на заробітну платню педагогічним працівникам. Це стосується тільки педагогічних працівників дошкільних та позашкільних закладів.
Про це йдеться на сайті міської ради. Депутати підтримали рішення, яке дозволить збалансувати видатки на зарплатню педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних закладів.
З 1 січня 2018 року посадові оклади вчителів закладів загальної середньої освіти були підвищені. Втім, стосувалось це лише тих вчителів, оплата праці яких здійснювалась за рахунок субвенції з держбюджету. Враховуючи, що решти педпрацівників це підвищення не стосувалось, Вінницька міська рада з 1 квітня 2019 року встановила надбавку у розмірі 20% посадового окладу педагогам дошкільних та позашкільних закладів. Підвищення зарплатні позиціонувалось як “надбавка за складність напруженість в роботі”.
Водночас, відповідно до постанови Кабміну № 695, з 1 вересня цього року муніципалітети мають підвищити на 10% посадові оклади педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється з місцевих бюджетів. В даному випадку йдеться про працівників дошкільних та позашкільних закладів, а також закладів професійно-технічної освіти.
Складність полягає в тому, що підвищення окладів на 10% має бути здійснене в межах фонду заробітної платні на 2019 рік, без компенсації видатків із держбюджету.
– Тому з 1 вересня ми коригуємо розмір надбавки за складність та напруженість в роботі до 10 % (зменшивши її на 10% від початкових 20% – ред.) та встановлюємо підвищення посадових окладів на 10 %. Таким чином, рівень заробітної плати педагогів закладів дошкільної та позашкільної освіти з 1 вересня став не нижчим, ніж у квітні, а навпаки – дещо вищим, оскільки надбавка тепер виплачується з підвищеного посадового окладу, – пояснює директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
За словами Оксани Яценко, подібні надбавки за складність та напруженість в роботі, окрім Вінниці, було встановлено лише у Києві, Миколаєві та Черкасах.
Таким чином з міського бюджету на виплату надбавки буде додатково спрямовано 12,5 мільйона гривень, а на підвищення посадових окладів – 4,7 мільйона гривень. З квітня по серпень педагогам було виплачено 8,7 мільйона гривень надбавки.
Варто зазначити, що такий же перерозподіл із збільшенням посадових окладів на 10% та коригуванням муніципальної надбавки до 10% здійснено для педагогічних працівників вінницьких шкіл естетичного виховання та керівникам гуртків підліткових клубів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.