“Зберегти перемогу Майдану”: у Вінниці відзначили п’яту річницю початку Революції Гідності. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:52
Автор: admin
Become a Patron!

Близько сотні людей сьогодні, 21 листопада вийшли на вінницький Майдан Небесної Сотні, аби відзначити п’яту річницю від початку Революції Гідності в Україні.

Традиційно акція відбулася без партійних прапорів і з мінімальною кількістю політичних гасел. Вже о 17:00 на майдані біля “майданівських” ялинок з прикріпленими фотографіями загиблих під час революції, почали збиратися люди. На площі в цей час встановили фотографіями подій п’ятирічної давнини, що відбувалися як у Києві, так і у Вінниці, а ще – екран з проектором, на якому транслювали фрагменти відео з Революції по всій країні.

“Це подія, що змінила життя кожного українця не залежно від того, де ми перебуваємо. Революція змінила наш світогляд, ми стали пишатися тим, що ми українці. Ми усвідомили, що маємо зберігати єдність, бо коли ми разом – стаємо великою силою. Нас рятувала підтримка тих, хто був пліч-о-пліч в найскладніші моменти. А ще нас рятував наш національний славень”, – сказала ведуча заходу в мікрофон перед тим, як пролунав гімн України.

Люди прибували на Майдан протягом всього заходу. Переважно приходили старші люди, однак вистачало в молоді, котра прийшла організовано, представляючи різні організації. Також згадати початок Революції Гідності прийшли декілька “атовців”, котрі брали участь і в подіях на Майдані.

– Кожного року ми зустрічаємося тут і задаємося запитанням: чого нам вдалося досягти в результаті перемоги Майдану і як це зберегти?

Багато з нас в 2013-му році ще не розуміли, що відбувається, але мало хто лишався байдужим до всього, що бачив довкола. Люди йшли на протест з різними вимогами, але вони висловлювали власне бачення, куди має рухатися країна. Небесна сотня – це ті люди, які перегорнули нову сторінку історії України. Вони не хотіли вмирати, але віддали своє життя за свободу цілої нації. Я дякую всім тим, хто всі ці п’ять років не забуває це і продовжує боротися за ідеали Майдану. Бо Майдан стояв не за якусь владу: кожен на Майдані стояв за себе і за кращу долю цієї країни, – сказав активіст Артем Михайлов, який брав активну участь в подіях Революції Гідності.

Активісти згадували, як почалася Революція у Вінниці: тоді на цьому ж місці з’явився перший намет, де почали збирати підписи людей. “Вінниця довго спала, але зрештою зіграла свою роль в Революції Гідності. На нас всі тоді дивилися, тому що ми були не на Сході і не на Заході й від нашої позиції багато що залежало. Зрештою, люди вийшли на вінницький Майдан і багато поїхали до Києва, аби там сформувати Вінницьку сотню, яка перебувала поза Самообороною Майдану”, – згадує Михайлов.

Після перших промов мітинг вшанував всіх полеглих на Майдані хвилиною мовчання. Вінничани вкотре звернули увагу, що попри те, що з часів розстрілу Небесної Сотні минуло п’ять років, “ми досі не знаємо, хто це зробив і винні досі не покарані”.

За тим мітинг перейшов в режим “вільного мікрофону”, коли свої спогади про ті часи змогли розповісти усі охочі.

 

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.