Заплакати від хрону та закусити сльози салом: “1+1” показали “найвідомішу продавчиню сала Вінниці”. ВІДЕО

12:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Проект “Гастрогід” в програмі “Сніданок з 1+1” продовжує гастротур Вінницею та після відвідин італійської сироварні, цього разу навідався на виробництво вінницького хрону та на м’ясний ряд місцевого ринку.

Вінницький хрін: найпекучіший в країні?

“Вінниця не лише комфортне місто, а ще і смачне”, – говорить журналістка, вантажачи вилами корені хрону на заводі, який вже 40 років виготовляє хрін.

Сюди привозять коріння хрону з усієї області, далі його доставляють у спеціальний цех. Тут у спеціальних ємкостях, схожих на гігантські пральні машинки, коріння ретельно миють кілька разів. Запах хрону в приміщенні дуже стійкий, втриматися від сліз – просто не можливо.

Працівники заводу вже звикли до запаху і на нього майже не реагують. Після того, як хрін став чистим, до нього додають буряк. Усе разом по стрічці потрапляє до іншого приміщення. Далі хрін потрапляє у дробилку, де його змішують з буряком та додають маринадну заливку.

На заводі навіть секрети маринаду не бояться розкривати: туди входить оцет, вода, цукор, сіль та спеції. Усе разом перемішується близько п’яти хвилин, а далі потрапляє на розлив.

Вінницьке сало “експортують” у Верховну Раду

Далі журналістка навідалася на м’ясний ряд одного з місцевих ринків: у пошуках тітки Насті. Анастасію Макарівну називають “найпопулярнішою продавчинею сала у Вінниці”. Вона – педагог з двадцятирічним стажем, а після виходу на пенсію почала продавати сало:

  • Колись один покупатєль – кожен день приходив і брав м’ясо. Я йому: “Ой, ви, мабуть, так м’ясо любите”, а він мені – “Нє, я тебе люблю!”, – каже колоритна жінка з-за прилавку та сміється.

Відбою від клієнтів немає, а все тому, що жінка знає секрети маркетингу.

  • Головне для продавця – дивитися людині в очі. Все розказати і ніколи не обманювати, завжди казати правду. І тоді люди вже телефоном замовляють, приходять – і все розбирають, – запевняє Анастасія Макарівна.

У тьоті Насті купують м’ясо та сало місцеві юристи, економісти, зірки та навіть нардепи.

  • Один був народним депутатом, минулого скликання. Так він постійно брав на Верховну Раду п’ять-шість кілограмів сала кожен тиждень. І казав, що так уплітають там те сало! – переконує продавчиня.

Анастасія чесно ділиться власними порадами про те, як обрати добре сало:

  • Сало має бути товстеньке, товстенький шматок. Повинно мати колір: чистенький, біленький. І смак – це найголовніший критерій. От пробуєте сало, сало смачне – і тоді обираєте м’ясо. Воно має бути рожевого кольору, має бути обов’язково жирочок на ньому.

Макарівна переконана: вінницьке сало – це візитівка міста. І щоб це довести, пригощає своїм товаром і журналістів.

“Можна їсти навіть без хліба, дуже смачно!” – запевняє кореспондентка.

Нагадаємо, вчора проект “Гастрогід” на каналі 1+1 показав, як у Вінниці італієць Мауріцо варить справжню італійську моцарелу та інші сири.