“Запаяна” кава, кава з киснем та джміль: незвичайні кавові напої у Вінниці-2. ОГЛЯД

16:43
Автор: В'ячеслав Луцков

Оновлено: 22 Квітня 2021, в 13:24

Кавове “мафіозне” сімейство; кава, яка викликає ностальгію; кавовий напій, який схожий на джмеля, –  ці та ще більше цікавинок ми дослідили у другій частині огляду незвичайних кавових напоїв, які можна скуштувати у Вінниці.

Ця дегустація була такою надихаючою, що ми навіть створили власний кавовий напій з кисневими бульбашками. Врешті-решт, після кожного напою в нас залишилась корисна інформація та враження, якими ми готові поділитися з вами.

        

Цей матеріал має виключно просвітницький характер. Список місць, де можна купити той чи інший кавовий напій не є вичерпним, а смак кави є індивідуальним для кожної людини. Проте кожен із заявлених напоїв вартий того, аби його скуштувати.

“Запаяна” кава

Тендітна бариста з масивною газовою горілкою викликає змішані почуття 

Це не той напій, де назва – звичайна метафора, використана для привернення уваги. Непідготовлений відвідувач кав’ярні до певного моменту не буде нічого знати про нестандартність цього напою. Адже спочатку бариста готує звичайні інгредієнти для капучино – еспресо та молоко.

      

Дивина починається тоді, коли ці складові змішують у металевій чашці. Потім молочну піну щедро посипають тростинним цукром, який не тоне саме через пінку. А далі, за допомогою газової горілки, розплавленим цукром “запаюють” каву. Виглядає це видовищно і водночас небезпечно, адже полум’я від такого апарату доволі велике.

Не спробувати таку, воістину карамельну, пінку – це гріх. Кава також виходить солодкою, і чомусь повертає в дитинство: коли металеві чашки не були рідкістю.

Де і за скільки: Brothers (40 грн) 

Бузиново-мигдальне глясе

Як тобі таке застосування бузини, Дамблдор?

Коли цей напій зустрічається в меню, то спершу не привертає уваги. “Я що, морозиво з еспресо не їв?” – хибна думка, яка приходить в голову. І дійсно, глясе – досить поширений кавовий напій, який, вірогідно, хоча б раз куштували більшість вінничан. Проте в скількох кав’ярнях можна зустріти крафтовий бузиновий сироп? А мигдальне молоко власного виробництва?

                    

Проте й це не було вирішальним для посвяти цього глясе в оригінальні кавові напої… Напій в цьому списку тому, що комбінація цих інгрідієнтів смакує неймовірно органічно, приємно та солодко. Смакова гамма як і консистенція цього глясе змінюється, в залежності від того, скільки морозива вже розтануло. Це відкриває поле для експериментів, адже в кожний момент часу напій по-своєму чудовий.

Де і за скільки: Бутлегер і Душечка (70 грн)

Сімейство флет

Звучить як мафіозний клан

Білий

З цієї групи  кавових напоїв ви найчастіше могли зустрічати “білого” представника. В меню він записаний як флет уайт. Формула його популярності проста: якщо до доппіо (фактично – подвійної порції еспресо) додати молоко, то буде міцна альтернатива лате.

        

Попри велику кількість комбінацій молока та кави, флет уайт є одним з найміцніших таких поєднань, і ,на щастя, є досить поширеним у Вінниці.

Де і за скільки: «ЧорнаКішкаБілийКіт» (35 грн), Bricks (27 грн), Brothers (32 грн), «Віденська кава» (52 грн), «Black in Cup» (від 25 грн), «Georgian Factory» (40 грн), «TURMAN Coffee House» (35 грн), «Garden. Coffee and tea» (35 грн), «Батискаф» (40 грн)

Помаранчевий

Рідше можна зустріти цитрусового члена сімейства – флет оранж. Пов’язано це, напевно, зі способом приготування. Адже флет оранж також готують на основі доппіо, але цього разу з апельсиновим фрешом. Хоч знайти цей напій можна рідше, зате під час приготування цього напою можна побачити, як один апельсин у вигляді соку поміститься в невеличку склянку з кавою. Смачна магія!

            

Смак напою є майже цілісним, проте нотки апельсину та кави змагаються за домінацію над рецепторами. І спочатку яскраво відчувається сік, але пізніше залишається більше кавового присмаку. Попри це, смак флет оранжу відчувається, скоріше, як одне ціле.

Де і за скільки: «ЧорнаКішкаБілийКіт» (з фрешом -45 грн), «Georgian Factory» (50 грн), «Батискаф» (55 грн). Також флет оранж часто можна зустріти і на соці з упаковок, але це вже зовсім інша історія.

Гранатовий 

Останній член цієї “сім’ї”, флет ред, з’являється ще рідше, адже гранатовий фреш – то взагалі рідкий гість у вінницьких кав’ярнях. І флет ред, і флет оранж є ближче за смаком до мазаграну (подвійна порція еспресо + лимонний сік), про який ми писали у першій частині огляду. Як і мазагран, вони виходять досить міцними, але менше бадьорять.

           

Флет ред має досить міцний смак: з гранатовим фрешом в питанні “ядерності” може посперечатись хіба лимонний. Проте попри це, смакує він з кавою досить органічно, підсилюючи її нотки міцності.

Де і за скільки: «ЧорнаКішкаБілийКіт» (55 грн), «Georgian Factory» (50 грн), «Батискаф» (70 грн)

Бамблбі

Трансформери, Майкл Бей та вибухи тут ні до чого

Bumblebee (з англ. – “джміль”) – зазвичай холодний кавовий напій на апельсиновому соці, іноді з шоколадним додатком. Це ще один приклад, як з одного набору інгредієнтів можна зробити абсолютно різні напої. Унікальність цього напою в тому, що каву, сік та шоколадний наповнювач викладають шарами, так що виходить смугастий келих, чимось схожий на представників надродини бджолиних.

          

Якщо пити цей бамблбі із соломинкою, можна окремо куштувати різні складові, адже вони не змішуються. До того, ж за основу використовується еспресо, а не доппіо, тому напій не є надто міцним на смак.

Де і за скільки: «Black in Cup» (35 грн), «Бібліотека cafe» (59 грн), «TURMAN Coffee House» (35 грн), «KIKOFI» (від 25 грн), Весна (35 грн)

Кавовий коктейль

Кавово-молочне комбо з коньяком

Цей напій викликає значний когнітивний дисонанс у порівнянні з іншими кавовими напоями. Адже, по-перше, перебуває він в меню коктейлів і готується на базі молочного коктейлю. По-друге, крім стандартних інгредієнтів та еспресо містить в собі ще й коньяк – що вже змушує очі звузитись в підозрах щодо смаку. А по-третє, мікс молока, морозива, еспресо, коньяку та шоколадного сиропу, потрапляючи на рецептори, розвіює всі сумніви: на смак це кавовий напій, в якому все прекрасно.

          

Смакує цей напій як кавовий молочний коктейль – дві складових стають єдиною охолоджувальною сутністю. Коньяк же на смак майже не відчувається – і, відповідно, не псує кавово-молочну палітру. При цьому, цей напій не можна віднести до групи “асорті”: спосіб приготування не є притаманним кавовим напоям взагалі.

Де і за скільки: Модена – назва напою в меню “Маестро” (50 грн)

Кава з киснем

Її ви не знайдете більше ніде в світі [Самовпевнене припущення автора]

Можливо, вам доводилось чути, або навіть куштувати кисневі коктейлі. Зазвичай їх вживають в оздоровчих закладах, тому в кав’ярнях їх досить важко знайти. Так, поки що у Вінниці нам зустрілося лише одне місце, де готують такі коктейлі – на базі вишневого чи яблучного соку та сиропу із кореню солодки.

В “класичному” рецепті ці інгредієнти насичують киснем і виходить досить легкий, але об’ємний напій. Але ми вирішили проекспериментувати і попросили додати порцію ристрето перед насичення напою киснем. Еврика! І у випадку з вишневим соком, і у випадку з яблучним, результат був досить вдалим – виходив “соковитий” кавовий напій. Щоправда, часу для насичення треба більше, бо кава робить сік важчим.

         

Смак цього напою сподобається тим, хто любить поєднання кави із соком та пінку, адже багато місця у горнятці займають бульбашки кисню. “Дуже незвичайний смак. Не очікувала поєднання соку з кавою. Тут є цікавий присмак, трохи гіркуватий” – розповіла нам вінничанка Анастасія, яку ми пригостили яблучним напоєм.

Вишневий сік краще гармонує з кавою і підсилює смак напою вже з першого ковтка. Натомість, у яблучному кисневому коктейлі кава більше проявляється вже як післясмак. Проте в обох випадках киснева пінка дуууже швидко сідає, тож не зволікайте з дегустацією.

Де і за скільки: “Coffee to Go” – точка продажу напроти площі “Ліверпуль” (від 33 гривень).

фото Марини Сербінович

Якщо вам хотілося б знати ще більше незвичайних напоїв, прочитайте або випробуйте наступні матеріали:

Читайте також: Кавові напої, які можуть вас здивувати у Вінниці. ОГЛЯД

Читайте також: Етнічні, нові та химерні: чайні напої у Вінниці, які можуть вас здивувати. ОГЛЯД

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.