«Замки і резиденції в Україні, пов’язані із польськими родами»: у Вінниці презентують доповнене перевидання книги Дмитра Антонюка

12:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці 28 вересня відбудеться презентація доповненого перевидання двотомника під назвою «Замки і резиденції в Україні, пов’язані із польськими родами».

Як повідомляє Музей Вінниці, дослідник Дмитро Антонюк протягом багатьох років мандрував Україною, фотографуючи та збираючи інформацію про історію замків і палаців. Спершу він видав двотомник «Польські замки і резиденції в Україні». Тепер доповнив його.

Зазначено, що на території України та Поділля, зокрема, селилися представники різноманітних українських та польських шляхетських родів. Тривало це ще з часів пізнього Середньовіччя. Вони набували і втрачали володіння, зводили собі замки та фортифікації довкола них заради оборони від ворогів.

Згодом потреба у замках відпала і заможні землевласники почали будувати розкішні палаци, облаштовувати території поблизу, фінансувати спорудження культових споруд тощо. У ХХ столітті значна частина архітектурних шедеврів та історичних пам’яток була втрачена. Проте деякі збереглися до наших днів. Так, наприклад на Вінниччині чи не найбільша в Україні концентрація давніх палаців і маєтків.

Відбудеться подія за участі Генрика Ґрохольського. Він – нащадок одного з тих шляхетських родів, які залишили на Поділлі велику кількість пам’яток. Окрім палаців, парків та храмів, Ґрохольські сприяли появі Меморіалу воїнам османської армії у Стрижавці.

Розпочнеться подія о 18:00 у Садибі Боруха Львовича, що розташований по вулиці Симона Петлюри, 15-А. Вхід – вільний.

Фото – зі сторінки Музею Вінниці у Facebook