Закликають світ не допустити судилища в Маріуполі: Сили безпеки та оборони України опублікували спільну заяву

17:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сили безпеки та оборони України опублікували спільну заяву щодо полонених захисників Маріуполя. В ній вони закликають цивілізований світ не допустити анонсованого окупантами судилища у Маріуполі над українськими захисниками та захисницями, а також вимагають негайно направити представників ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених. Передусім — Оленівки, де росіяни спланованою провокацією вбили десятки українських полонених і звинуватили в цьому ЗСУ. 

Відповідну заяву було опубліковано, зокрема, на Telegram-каналі патрульної поліції України. Далі подаємо заяву без змін.

 

– Операція з порятунку 2,5 тисяч захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, щоб зберегти життя нашим Героям. Альтернативи на кшталт екстракшн не було, стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на “Азовсталі” насамперед тяжкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися.

Саме тяжкопоранених нам вдалося врятувати першими під час обміну в червні: 144 особи, з яких 95 — захисників Маріуполя, вже повернули. Більшість із них мали тяжкі поранення. Станом на зараз вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

Усі державні інституції працюють над тим, щоб повернути Героїв Маріуполя та усіх українців, які перебувають у полоні ворога. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує працювати 24/7 для визволення українських Захисників та Захисниць із полону, розшуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.
Водночас ми підтримуємо зв’язок із родинами полонених військовослужбовців та виконуємо зобов’язання щодо їхнього соціального захисту.

Тим часом російська федерація не дотримується зобов’язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни. З огляду на це питання обміну полоненими є складним і чутливим.

Зі свого боку Україна постійно посилює публічну комунікацію з нашими партнерами, звертається до міжнародних організацій та світових лідерів, привертає увагу світу до дій, які чинить ворог із українськими військовими, які перебувають у полоні.

Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями.

Вимагаємо негайно направити представників Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім — Оленівки, – йдеться в спільній заяві.

Нагадаємо, наприкінці липня окупанти обстріляли виправну установу з українськими полоненими в Оленівці на Донеччині. Згодом в Генштабі ЗСУ повідомили, що головна мета цього теракту – приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених.

Зазначимо також, що, за повідомленням Маріупольської міськради, окупанти у Маріуполі планують провести самосуд над українськими захисниками. Так, на сцені Маріупольської камерної філармонії російські окупанти збирають тюремні клітки. В повідомленні йшлося про те, що загарбники планують у вересні влаштувати показовий “суд” над захисниками України.

Ілюстративне фото – nv.ua

Читайте також: Окупанти обстріляли виправну установу з українськими полоненими в Оленівці, щоб приховати свої злочини – Генштаб

Читайте також: “Головна мета теракту в Оленівці – приховування фактів тотального розкрадання коштів”: головне з вечірнього зведення Генштабу

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.