-
07 Серпня/ 18:50
Vinnytsia
Публікація07.08.1718:50
Загиблим в АТО медикам у Вінниці встановлять мультимедійний меморіал
Гранітну стелу із мультимедійним екраном, де будуть зазначені імена загиблих в АТО медиків, встановлять у Вінниці. До дня захисника України – 14 жовтня – такий меморіал з’явиться на території Вінницького медичного коледжу ім. Д.К.Заболотного.
Відповідне питання обговорили нещодавно у Вінницькій обласні раді під час засідання робочої групи. Проект пам’ятного знаку вже готовий, наприкінці березня обласна рада проголосувала «за» встановлення меморіалу.
- Вінниччина понесла чи не найбільші втрати на фронті серед медиків, тому годі й говорити про необхідність встановлення цього пам’ятника. Аби вшанувати всіх загиблих медиків, планується вмонтувати у стелу спеціальний мультимедійний екран, який показуватиме фото загиблих та коротку біографію з описом обставин, за яких медики загинули, – сказав один з ініціаторів створення пам’ятного знаку, голова Вінницької ГО «Всеукраїнський Союз ветеранів АТО» Юрій Козак. – Проект втілює група митців – автори проекту меморіалу Борис Данилюк та Ольга Данилюк – з Івано-Франківська, заслужений художник України Володимир Оврах – з Вінниці.
Справа залишається «за малим» – організувати тендер та знайти виконавця робіт, розрахувати їх актуальну вартість.
- Йдеться про велику суму коштів, яка виділяється не лише з обласного чи міського бюджету, це гроші самих медиків і волонтерів, які самотужки збирали ці кошти, – зазначив під час засідання заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Потрібно оголосити відкритий конкурс на визначення підрядника.
За попередніми розрахунками, як зауважив Юрій Козак, вартість пам’ятного знаку – 250 тисяч гривень. Нині медики зі всієї України самостійно долучилися до збору коштів і вже назбирали майже 40 тисяч.
Пам’ятний знак буде у вигляді гранітних колон, які стоять на мармурово-гранітному хресті. Вгорі на мармурі – нікелева вставка у вигляді прицілу – символ того, що на передовій медики буквально перебувають під прицілом. Приціл накладено на шматок такої ж нікелевої пластини у вигляді кінострічки. А на стрічці – кадри з життя військових медиків: ось вони відтягують солдата, ось перев’язують рани, а далі стрічка обривається – як і життя полеглих лікарів.
З Вінниччини за час проведення АТО загинуло п’ятеро медиків. Це Станіслав Менюк (санітарний інтруктор батальйону “Айдар”), чия мати створила громадську організацію солдатських матерів «Мальва», за допомогою якої багатьом солдатам допомогли отримати статус учасника бойових дій. Також свої життя на полі бою віддали:
- Віталій Вашеняк, начальник медичної служби 6-го навчального артилерійського полку Сухопутних військ Збройних Сил України, майор медичної служби
- Сергій Кацабін, фармацевт медичної роти Північного Київського територіального управління НГУ
- Віктор Соловський, старший сержант Могилів-Подільського прикордонного загону
- Микола Шевчук, капітан медичної служби, старший ординатор 95-ї окремої аеромобільної бригади.
Микола Шевчук
Ще троє свого часу навчалися у Вінницькому медичному коледжі або ж в університеті: Олександр Кондратюк, Дмитро Герасимчук і Сергій Рокіцький.
Збір коштів на виготовлення пам’ятного знаку відбувається за підтримки Всеукраїнський Благодійний Фонд “За Своїх”. Реквізити фонду: БО “ВБФ “За Своїх” ідент. Код 38635486, ПАТ “УкрСиббанк” МФО 351005 р/р 26001444614500.” У призначенні платежу вказувати наступне: Благодійний внесок на пам’ятник медикам.
Свій внесок також можна перерахувати на карту ПриватБанку 4149 4378 5810 3102 на ім’я Счастлива Є.Ф. (призначення платежу “Благодійний внесок на пам’ятник медикам”).
Контакти оргкомітету: 096 8691005, 095 7825446 (Козак Юрій Дмитрович).
Також Юрій Козак повідомив, що фонд “За своїх” надсилав звернення до Національного банку України щодо виготовлення на честь загиблих медиків пам’ятної монети. Як відповіли Vежі у прес-службі НБУ, “Національний банк України розгляне можливість випуску протягом 2018 – 2019 рр. пам’ятної монети, присвяченої подвигу медичних працівників“. Однак, у якості ескізу не братимуть до уваги проект меморіалу, а його розроблятимуть художники на конкурсній основі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.