“Забуті жертви війни”: вінничан запрошують на екскурсію історичною виставкою

18:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

Команда “Центру історії Вінниці” запрошує містян на екскурсію виставкою “Забуті жертви Другої світової війни”, яка відбудеться в понеділок, 11 жовтня.

Як йдеться на Facebook-сторінці “Центру історії Вінниці”, виставка, серед іншого, присвячена історіям вбитих працівників і пацієнтів єврейського походження психіатричної лікарні імені Ющенка та військовополонених шталагу № 329.

Історики зазначають, що ця сторінка міської історії була довгий час малодослідженою, проте завдяки багаторічній роботі команди науковців та громадських активістів, а також завдяки матеріалам з українських і німецьких архівів, з’явилася можливість дізнатися про неї.

Вас чекає історія про людей, які волею обставин потрапили до Вінниці періоду німецької окупації, намагались рятуватися самі та рятувати інших або спостерігали чи були учасниками цих подій, ‒ йдеться в дописі істориків.

Екскурсію проводитимуть співробітники “Центру історії Вінниці” Марія Куряча та Максим Вітюк.

Коли: 11 жовтня (понеділок) о 17:30.

Тривалість: 40 хвилин.

Екскурсія безкоштовна. Для реєстрації необхідно залишити коментар під ЦИМ дописом. Після чого з бажаючими зв’яжуться співробітники “Центру історії”. Кількість учасників події – 20 осіб. Відтак, вінничан, в яких до часу екскурсії зміняться плани, і вони не зможуть відвідати її, просять повідомляти завчасно. Також учасників просять пам’ятати про засоби індивідуального захисту, необхідні в умовах пандемії.

Нагадаємо, в березні цього року Veжа презентувала відеоролик про Друге військове містечко та шталаг №329.

Фото – з Facebook-сторінки “Центру історії Вінниці”, відео – з архіву Veжі