Заборона реклами і продажу тютюнових виробів з ароматичними добавками: в Україні набули чинності зміни до законодавства

20:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні відучора, 11 липня, набули чинності зміни до законодавства – норми Закону №1978. Вони забороняють, зокрема, рекламу електронних пристроїв для куріння та продаж е-сигарет і рідин до них з ароматичними та смаковими добавками. При цьому залишки зможуть продавати ще протягом року. 

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, зокрема зміни передбачають заборону продажу:

– тютюнових виробів з ароматичними добавками (енергетичні добавки, вітаміни, кофеїн, таурин; добавки, які роблять викиди диму кольоровими), що могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання тютюну.
– сигарет та тютюну для самокруток (зокрема, фільтр, папір, капсула яких містить тютюн або нікотин, або смако-ароматичні добавки).
– рідин з нікотином чи без, які містять смако-ароматичні добавки (зокрема, зі смаком фруктів, ментолу чи кофеїну).

 

Крім цього, під заборону підпадає реклама тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них. Забороняється й реклама у точках продажу та в мережі «Інтернет», на телебаченні чи як спонсорства на публічних заходах.

Зазначено, що залишки продукції виробники зможуть розпродавати ще протягом року. Законом передбачений штраф за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років. Розмір становить 1020 гривень і у разі повторного порушення – 10 200 гривень.

Зміни законодавства прокоментувала завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я Ірина Сорока:

– Це важливі зміни, які матимуть позитивний вплив на громадське здоров’я. Кожна 10-а смерть від серцево-судинних захворювань є наслідком вживання тютюну й нікотину. Тютюнокуріння вдвічі підвищує ризик розвитку стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів – раптової смерті. Вдихання вторинного тютюнового диму (пасивне куріння) збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у людей, які не вживають тютюнові і нікотинові вироби, на 20-30%. Існують переконливі докази зв’язку тютюнокуріння та інсульту. І в умовах довготривалої російської агресії збереження життя та здоров’я кожного українця – наш пріоритет.

Міністерство охорони здоров’я також підтримує ініціативу парламенту щодо розширення переліку тютюнових виробів, в яких заборонено використовувати смако-ароматичні добавки згідно із законодавством ЄС.

 

Ілюстрація – zajtzeve.otg.dp.gov.ua, графіка – МОЗ та Центр громадського здоров’я МОЗ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.