Заборона на продаж алкоголю та обмеження пересування: ситуація у Вінниці та області на четвертий день війни. ВІДЕО

22:23
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Сьогодні, 27 лютого, Вінницька військова адміністрація заборонила продаж алкогольних та спиртовмісних напоїв. Окрім того, громадян закликають не запускати в повітря дрони. Також в місті можуть заборонити рух приватним транспортом, але збільшать кількість громадського. 

Рієлторів же просять повідомляти про чоловіків, які зверталися до них щодо оренди квартир протягом останніх 2-4 місяців. Йдеться саме про чоловіків без родин. 

Про це йшлося сьогодні під час спільного брифінгу голови ОДА та військової адміністрації Сергія Борзова, міського голови Сергія Моргунова та голови облради Вячеслава Соколового.

Хочу зазначити, що сьогодні я своїм указом заборонив цілодобовий продаж алкогольних напоїв. Також прошу всіх, у кого є дрони, будь ласка, не запускайте їх! Я розумію, що ви хочете допомогти, але не запускайте. Бо ми не можемо вирахувати дрон-розвідник. Якщо хочете допомогти, звертайтесь в СБУ, там є відповідний підрозділ, і вже працюйте лише під їх керівництвом. Всі, в кого є дрони, їх підняли, і їх над Вінницею кружляє дуже багато. Ми не розуміємо (який ворожий, а який – ні – прим. авт.), – зазначив Сергій Борзов

Своє рішення посадовець пояснив тим фактом, що наразі дуже багато людей в місті, які мають зброю на руках. Відтак, було вирішено заборонити продаж алкогольних та спиртовмісних напоїв. Як йшлося в рішенні, заборона триває від сьогодні, 27 лютого, до 27 березня цього року.

Також містян попереджають про спецоперацію вночі. Відтак, всіх громадян, в тому числі і таксистів, не з’являтися на вулиці в комендантську годину. Під час проведення спецоперації можуть навіть відкривати вогонь. Борзов також звернувся до рієлторів з проханням надати інформацію щодо чоловіків, які протягом останніх 2-4 місяців знімали квартири. Йдеться саме про чоловіків без дружин чи дітей.

– Сьогодні вночі, попереджаємо всіх, також водіїв таксі, що ми забороняємо бути присутніми на вулицях міста в комендантську годину, тому що проводитиметься спецоперація. Без перевірки документів. Це вже неможливо, будуть стріляти. Я прошу всіх – передайте, зробіть репости, що сьогодні вночі буде проводитись спецоперація. Щоб на вулиці в комендантську годину не було жодної (цивільної – прим.) людини, ми вас дуже просимо.

Також звертаємося до тих, хто здавав квартири, до рієлторів. Якщо ви останнім часом здавали квартири протягом від 2 до 4 місяців, а також в ці дні (ми розуміємо, що багато людей їде з усієї України до Вінниці), але треба нам надати інформацію, де живуть чоловіки без жінок, без дітей. Якщо живуть декілька чоловіків, нам треба вся ця інформація.

Також будуть перевірені всі підвали, підприємства, горища щодо вибухонебезпечних предметів, – додає очільник ОДА. 

Окремо Сергій Борзов звернувся до Самооборони – людей, які самоорганізувалися та вийшли на вулиці для патрулювання та зупинки ворога, щоб вони координували свої дії з територіальною обороною. Щоб випадково не відкрили вогонь одне в одного.

Також очільники області звернулися до вінничан щодо уважного користування інтернетом та соцмережами і не розповсюджувати фейки.  Звертатися до правоохоронців чи військової адміністрації просять лише за умови, якщо є докази щодо пересування ворога, ворожого десанту, ДРГ тощо.

Якщо у вас є чіткі дані, знімайте фото та відео, тоді ми будемо це розглядати. Вони (вороги – прим. авт.) відтягують наші зусилля цими фейками, – зазначив Борзов. 

Інформаційна війна триває. Нам не можна дозволити, щоб ворог це використовував. Бо наші правоохоронці, тероборона можуть просто падати з ніг від утоми. І я звертаюся до всіх вінничан: не потрібно поширювати жодної інформації без джерела цієї інформації. Без фото та відео фіксації. І надавати, хто конкретно сказав: прізвище, ім’я, по-батькові та номер телефону. Щоб ви, вінничани, розуміли, за поширення дезінформації теж передбачається по закону покарання, – додав Сергій Моргунов. 

Актуальна військова ситуація

За словами Сергія Борзова, сьогодні на Вінниччині зафіксували дві крилаті ракети, які летіли до військового об’єкту в Гущинцях. Обидві ракети до цілі не долетіли – одна впала в ліс, інша – на житлову будівлю. Ніхто не постраждав.

Війна з Росією також вплинула на постачання товарів до регіону. Зокрема, через те, що було знищено міст на виїзді з Києва, де закуповували товари великі мережі, як, наприклад, “Сільпо” чи “Metro”. Також, оскільки вже почалися бої на підході до Житомира, у військовій адміністрації очікують, що ворог рано чи пізно підійде до Вінниці.

 

Продукти першої необхідності, хліб, молоко, – ми забезпечимо, проговорили з бізнесом, який це виробляє.

Ви самі бачите, що в Житомирі, в аеропорту почався бій. Колона в 100 одиниць техніки вздовж дороги з Києва на Житомир. Далі на черзі – Бердичів, потім – Вінниця. Дякуючи Богу, в нас був час, ці чотири дні, щоб підготувалися, зорганізувалися. Тому що такої війни в нас ще не було. Це не АТО, це не позиційна війна, це війна зовсім іншого масштабу. Потрібні були зусилля, щоб зробити організацію, комунікацію, усіх об’єднати. Легше буде зустрічати ворога, – зазначає Борзов.

Щодо того, яка саме наразі техніка рухається на Житомирщині, відомо також з повідомлення Головнокомандувача Збройних Сил. Зокрема, було знищено російський БУК за допомогою “Байкатарів”.

 

Окреме питання – щодо пересування, оскільки чимало людей, які приїжджають до міста з інших регіонів, скаржаться на обмеження пересування.

Пересуватися по місту можна пішки або громадським транспортом. На виїзд – будь ласка. Але якщо їм необхідно виїхати в комендантську годину – треба брати попередження, щоб вони могли виїхати. Друзі, у нас – війна. Поки у Вінниці лише були диверсанти, крилаті ракети. Але буде ще гірше, і ми нікуди від того не подінемося. Тому пересування – це найостанніший пункт, про який ми думаємо. Буде таке, що ми заборонимо пересуватися на особистому автотранспорті. Тому що вони (вороги) перевозять зброю в особистих машинах. Громадяни Росії на українських номерах, навіть на вінницьких. Ми заборонимо використовувати машини, але збільшимо кількість рухомого громадського транспорту, – додає Борзов.

Окремо голова військової адміністрації закликав містян готуватись до приходу ворога. Зокрема, заготовлювати металеві шипи для ворожого транспорту.

– Хлопці, робіть шипи короткі, ворог йде швидко на гумовій колесній техніці, не на гусеничній, адже їм треба дуже швидко рухатись, вони йдуть на малій броні, на гумі. Рубіть гострі шипи і, коли ми скажемо, кидайте за будь-яким поворотом і паліть їх. Металеві шипи – всі кузні, ковальні, машзаводи, СТО – відрами, мішками. Кидаєте за поворотом. У ворога є “підкачка”, але він все одно стане. Він далі не проїде – і там ви його візьмете, – закликає Борзов

Робота комунальників та гуманітарна сфера

 

– Транспорт працює, комунальні служби працюють. Сьогодні було дві аварійні ситуації за півтори години усунено, було відключення світла на Келецькій, Ващука. Це теж говорить про злагоджену роботу комунальних служб. Був аварійний витік на Вишенці, теж достатньо швидко впоралися.

По соцзахисту: прийняли на сьогоднішній день 440 людей, в 100 пунктах, в навчальних закладах, все підготовлено, вони були розподілені по цих закладах. Очікуємо 3 автобуси з дітьми з Києва, 2 автобуси з Маріуполя (жінки та діти), і ще один автобус з Харкова.

Лікарні працюють і забезпечені. Мають підготовлені ліжкомісця. Повністю створений додатковий резерв медиків за рахунок спеціалістів приватних клінік. Запаси продовольства й медикаментів першої необхідності – вони всі забезпечені. Ми по місту Вінниці працюємо чітко і реагуємо на підняття цін з основними мережами. Я вже вчора казав: 160 магазинів 10 мереж. Так само територіальні громади області повинні працювати зі своїми продуктовими мережами.

Вінничани продовжують збирати речі та продукти. Координація через службу 15-60. Активно допомагає бізнес. Тільки за два дні “Подільська громада” має близько 5 мільйонів гривень (йдеться лише про грошові надходження). Долучились місцеві торгівельні мережі. Тероборону повністю забезпечили всім необхідним. З точки зору логістики тероборона всім забезпечена, – зазначив Сергій Моргунов.

 

За словами Борзова, також сьогодні до Вінниччини прибувала президентка Молдови Майя Санду. Мер Могилева-Подільського її зустрічав, там налагоджено гуманітарний коридор щодо виходу людей в Республіку Молдову.

За інформацією Вячеслава Соколового, загалом в громадах області прийняли понад 6 тисяч біженців. 2 тисячі – Ямпільська громада, в Барській громаді – понад 700 громадян, Погребище – 400.

Читайте також: Ворожі ДРГ та надзвичайна підтримка волонтерів: ситуація у Вінниці та області на третій день війни. ВІДЕО

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.