За тиждень на Вінниччині втричі зросла кількість хворих на кір

8:14
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 15:36

На Вінниччині зростає кількість хворих на кір. Кількість захворілих в порівнянні з попереднім тижнем зросла в три рази.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я України, протягом 38-го тижня 2019 року, а саме з 12 до 19 вересня, в Україні захворіли 48 дорослих та 49 дітей. Найбільше нових випадків кору зареєстровано у Вінницькій області – 22 хворих, з яких троє дорослих та 19 дітей і це втричі більше, ніж за попередній тиждень. Для прикладу, впродовж  37-го тижня року на Вінниччині захворіли на кір 8 осіб (6 дорослих та 2 дітей). Раніше Міністерство охорони здоров’я рекомендувало вчасно зробити щеплення від кору до вересня, адже з початком навчального року кількість хворих на кір зростає.

З початку поточного року в області зареєстровано 3995 випадків захворювання на кір. Рівень захворюваності склав 257,2 випадків на 100 тисяч населення (водночас, загалом в  Україні 137,6 випадків на 100 тисяч). Серед усіх захворілих 2213 дітей. Із всіх захворілих 64% осіб не були щеплені проти кору.

Найбільше людей захворіли на кір у Вінниці (1 258 осіб), а також у Козятинському районі (230 осіб), Хмільницькому (223 особи), Вінницькому (222 особи), Барському (191 особа), Калинівському (152 особи), Літинському (138 осіб),  Шаргородському (122 особи) та Тиврівському (119 осіб) районах.

Нині в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають 8000 доз вакцини КПК. Як зазначають у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, вакцини КПК виробництва Бельгії та США.

Загалом в Україні  з 28 грудня 2018 року до 19 вересня 2019 року на кір захворіли 57 903 людей — 27 439 дорослих і 30 464 дітей, а від ускладнень кору померли 19 людей, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Міністерство охорони здоров’я України разом із Центром громадського здоров’я закликають регіони проводити спецоперації з подолання спалаху кору. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.

МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію. Нагадаємо, що невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садочки та школи. У Вінницькій області таких близько 4%.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Читайте також: Питання нацбезпеки: у Вінниці дітей без щеплень не пускатимуть до шкіл і садочків

Читайте також: Можливий спалах: вінничан закликають вакцинуватися від кору та дифтерії

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.