-
09 Січня/ 12:08
Vinnytsia
Публікація09.01.1912:08
За рік у Вінниці знайшли господарів майже сотня собак з притулку. ВІДЕО
Майже сотня колись безпритульних вінницьких песиків протягом минулого року знайшли собі нових господарів. Такий результат роботи притулку для чотирилапих, що розташований по вулиці Гонти.
Як повідомляється в сюжеті телеканалу ВІТА, на вулицях Вінниці перебуває близько тисячі безпритульних тварин. Водночас, якщо хтось песиків гладить та чухає за вушком, то дехто – б’є та знущається. Щоб вирішити цю проблему, по вулиці Гонти було побудовано муніципальний притулок “з нуля”.
Читайте також: Поліція відкрила кримінальне провадження через загибель безпритульних цуценят у Вінниці. ВІДЕО
З березня 2018-го притулок працював у тестовому режимі. Працівники забирали тварин з вулиць міста, лікували, стерилізували, а також шукали фахівців, які зможуть присвятити себе турботі про чотирилапих.
– Дуже важко знайти відповідальних людей, які дійсно б любили тварин, і реалії сьогодення – це заробітна платня, яка не дуже висока, – говорить Іван Левінський, керівник закладу. – Нині прибирати чи приносити їжу не потрібно – це все є. Потрібно адаптувати тваринок, влаштовувати їх в сім’ї, і от допомога волонтерів у цьому напрямку була б дуже доречна.
Врешті, людей, яким не байдужа доля безпритульних тварин, знайшли і влітку притулок запрацював на повну. Нині на його території розташовано понад сто вольєрів, карантинне відділення, операційний блок, ветеринарна клініка та місце для вигулу собак.
Читайте також: “Все включено” для хвостатих: у Вінниці до кінця року з’явиться новий притулок для тварин
– Хочу подякувати депутатам Вінницької міської ради, адже ви пам’ятаєте, що було багато баталій щодо створення притулку, принципів його роботи… Але був знайдений консенсус згідно світової практики, українського законодавства і ми сьогодні ми маємо те, що ви бачите, і я маю надію, що притулок приноситиме користь для всієї Вінниці, – говорить міський голова Сергій Моргунов.
Нині 80 песиків тут ще чекають на своїх господарів. Фельдшер Анастасія Мороз говорить, що люди постійно приходять та дивляться на тваринок і стає зрозуміло, що більшість хоче породистих, тож часто йдуть, а ось тваринки після таких “візитів” стають дуже сумними.
Нині молоді ветеринари лікують тварин, прибирають за ними, вигулюють та годують. Як зазначив керівник притулку, спочатку песика відловлюють, потім на сім днів – карантин, далі, щоб природнім шляхом зменшити кількість безпритульних тварин – стерилізація, післяопераційний період, потім дегельмінтизація, вакцинація. Врешті тваринка ще місяць перебуває на карантині, але якщо за два місяці після цього їй не знаходять нового господаря, відпускають на місце відлову.
Сподівається знайти домівку й улюблениця фельдшера Анатолія Герасимчука. В той же час, у притулку вважають, що ця собака, як і більшість тварин у закладі, колись мала господаря, але чомусь стала йому не потрібною. Фельдшер каже, що ця собака припала йому до душі, оскільки від спілкування з нею суттєво покращується настрій. Втім, через відсутність власного житла, забрати чотирилапу до себе хлопець не може.
Водночас повідомляється, що за півроку вінничани забрали з притулку майже сотню собак, а під час зйомки сюжету прийшли ще за однією. Тетяна Мотрук розповіла, що обрала свого песика чи не одразу, втім, постоявши п’ять хвилин біля клітки, пішла. Втім, каже жінка, потім не могла спати – зрозуміла, що дуже хоче забрати саме цю собаку.
Тож нагадаємо, нині на своїх господарів чекають 80 песиків. Адреса притулку: вулиця Гонти, 26-е. Телефон: 097-470-80-25. У випадку, якщо на вулиці знайдено поранену собаку, варто зателефонувати у “Цілодобову варту” (тел. : 15-60, 59-50-39, 60-15-60, 65-15-60, (0800) 60-15-60) – тварину заберуть та нададуть необхідну допомогу.
Читайте також: Худі, товсті та більшість самок: скільки у Вінниці безпритульних собак і як їх ловитимуть. ГРАФІКА
Де у Вінниці вилікувати хатнього улюбленця: огляд ветеринарних клінік міста
Читайте також:
У Вінниці стартує другий конкурс ваучерної підтримки для ветеранів і членів їхніх родин
Дякуємо!
Тепер редактори знають.