За останній тиждень на Вінниччині на кір захворіли ще 203 особи

12:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

З початку року на кір у Вінницькій області захворіли понад дві тисячі людей. Однак, поступово хвороба відступає і з кожним тижнем реєструється все менше випадків нових захворювань. 

За повідомленням Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ, кількість захворілих на кір у порівнянні з попереднім тижнем зменшилась на 14%. Таким чином, впродовж дев’ятого тижня 2019 року в області захворіли на кір 203 особи: 84 дорослих та 119 дітей. Минулого тижня було також зафіксовано спалах хвороби у смт. Літин – захворіли 15 дітей віком від 0 до 17 років.

Випадки кору реєструються у всіх адміністративних територіях області. З початку року на Вінниччині було зареєстровано 2 339 випадків захворювання. До речі, в області рівень захворюваності склав 149,1 випадок на 100 000 населення (в Україні 57,3 виадків на 100 тис. нас.).  Серед захворілих було 1 325 дітей.

– Найбільше людей захворіли на кір в м. Вінниця (732 особи),  Вінницькому районі (138 осіб), Хмільницькому районі (140 осіб), Барському районі (124 особи), Літинському районі (90 осіб)  Калинівському районі (89 осіб), Козятинському районі (87 осіб), Шаргородському районі (78 осіб), Крижопільському районі (75 осіб), – йдеться у повідомленні.

Додамо, що вінничани неодноразово реєстрували петиції до міської влади через велику кількість осіб, що хворіли на ГРВІ, грип та кір, однак влада запевняла, що епідпоріг не було перевищено, а тому не було показань до введення карантину. Нині, єдиний навчальний заклад у Вінниці, який тимчасово призупинив навчання у зв’язку з кором – це національний медичний університет. Таке рішення прийняли після того, як на початку лютого від ускладнень кору помер студент-медик. Також нагадаємо, що на початку січня у Вінниці внаслідок ускладнень, викликаних кором, померла восьмимісячна дівчинка.

Серед всіх, хто захворів на кір, 65,4 % не були щеплені, хоча єдиним ефективним засобом профілактики є саме вакцинація.

У лабораторному центрі МОЗ додають, що наразі в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість вакцини проти кору. Ще залишається понад 47 тисяч доз вакцини.