За останній тиждень на Вінниччині на кір захворіли понад 200 людей

11:58
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

З початку 2018 року в області було зареєстровано 2687 випадків кору, з яких 1756 у дітей. Фахівці наголошують, що єдине джерело профілактики це щеплення та запевняють, що на Вінниччині достатньо вакцин.

За рік кір відправив на лікарняне ліжко 1661 вінничанина, з яких дітей – 1029. Лише за останній тиждень на території області було зафіксовано 223 випадки захворювання на кір. До речі, фахівці департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації проводять регулярний моніторинг та виявили, що 77% хворих – це взагалі не щеплені громадяни та ті, які пропустили чергову ревакцинацію за віком. Також за цей рік на Вінниччині на кір хворіли 22 вагітні жінки, троє з яких вже встигли народити дітей.

Нагадаємо, що щеплення від кору роблять у 12 місяців та 6 років. Також можлива ревакцинація у дорослих, які контактували з хворими на кір та з груп ризику: медичні працівники, студенти, освітяни, працівники МВС, військові.

 – Ми провели аналіз, років 20 тому у нас була негарна тенденція проти щеплень. Ми мали дуже багато відмов, практично 60-70% відмовлялись від вакцинації. Сьогодні ми пожинаємо ці плоди, тому що час пройшов, а циркуляція вірусу є. Ми це відслідковуємо щоденно, – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Надія Марусяк.

Важливо пам’ятати, що кір починається не з появи висипу, а з симптомів застуди: температура у 38-40 градусів, різка слабкість, відсутність апетиту, сухий кашель, нежить. Пізніше з’являється кон’юктивіт та світлобоязнь. Лише на 3-5 день на тілі з’являється висип у вигляді яскравих плям. Спершу вони з’являються за вухами та на лобі, а потім поширюються нижче на все тіло. Висип може триматися до тижня. Кір небезпечний своїми ускладненнями. Зокрема, може спричинити запалення середнього вуха (отит), бронхіт, пневмонію, енцефаліт, діарею та навіть призвести до смерті.  Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей до п’яти років, та у дорослих, яким за 20.

З початку року випадки захворювання реєструвались у всіх районах та було зафіксовано 20 спалахів кору, під час яких захворіли 280 осіб переважна більшість з яких – діти. У Шаргородському районі була найбільша кількість спалахів хвороби – 12 випадків, а ось у Вінниці, Тиврівському та Жмеринському районах – по три. На Вінниччині смертельних випадків не було зафіксовано і фахівці сподіваються, що так буде й надалі, адже медичні заклади забезпечені медикаментами.

Станом на сьогодні, 12 грудня, в області є 25 тисяч доз вакцини КПК – це комбінована вакцина від кору, паротиту (свинка) та краснухи.