За мужність і громадянську позицію: у Вінниці учасників АТО привітали з Днем українського добровольця. ФОТО

17:25
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 14 березня, з нагоди Дня українського добровольця, міський голова Сергій Моргунов нагородив учасників АТО з Вінниці грамотами та грошовими преміями у розмірі 622 гривні кожному.

Нагородження відбулося перед засіданням Виконкому, куди більшість захисників прийшли у військовій формі. Дехто приходив з сім’ями.

Зі слів Сергія Моргунова, «багато хто з них є волонтерами, багато хто працює на захист та збереження громадської безпеки у Вінниці й області, та загалом своєю активністю усі вони позитивно впливають на розвиток громадянського суспільства в країні».

Так, «за мужність, патріотизм і громадянську позицію», свої нагороди отримали 25 добровольців: як чоловіки, так і жінки.

Це зокрема Басістий Валерій, Бобровський Ігор, Вдовіченко Аркадій, Вишневський Сергій, Войтенко Сергій, Євсєєва Людмила Іванівна, Коцеруба Ірина, Коцеруба Руслан, Кривогуз Олег, Любуня Василь, Миронюк Віталій, Мрищук Володимир, Нікулін Володимир, Орел Євгеній, Осіпчук Микола, Подніглазов Михайло, Русавський Денис, Садич Віктор, Синков Юрій, Сироватко Володимир, Тихонюк Сергій, Троїцький Олег, Феденяк Володимир, Чорний Віталій та Янківський В’ячеслав.

– П’ять років тому, коли після Революції Гідності ще тільки почали оплакувати Героїв Небесної Сотні, наш “східний друг” зразу створив всі умови для того, щоб була загроза нашій територіальній цілісності… Дієздатної армії було майже п’ять тисяч, а для такої держави і, саме головне, для такої загрози, яка була зі сходу, це крапля в морі… І саме 500 перших добровольців, в тому числі й вінничани, які прямо з Майдану пішли на східний фронт, саме завдяки вашій позиції, вашому патріотизму була збережена ця держава, – зазначив Сергій Моргунов.

Читайте також:  Лишаються в строю: у Вінниці вшанували добровольців, які захистили Україну. ФОТО

– Завдяки вашій позиції на сьогоднішній день українська армія є однією з найпотужніших армій Європи, а завдяки стійкості добровольців, добровольчих батальйонів, Збройних сил України і Національної гвардії України, ми можемо сьогодні розробляти перспективні плани розвитку територіальної громади на десятки років уперед. Тому хочу подякувати вам за те, що ви у той час з відкритим серцем, з чистими помислами пішли боронити весь український народ. Дякую вам від імені всієї територіальної громади міста Вінниці і бажаю здоров’я, благополуччя та оптимізму.

День українського добровольця відзначають щорічно 14 березня, починаючи з 2017 року. Його встановили з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань (джерело – zakon.rada.gov.ua).

Фото автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.