За кошти ЄС вінницький зоопарк перетворять у центр сімейного дозвілля

10:45
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Незабаром “Подільський зоопарк” у Вінниці почнуть перетворювати на “Центр сімейного дозвілля”, де будуть ігрові майданчики, конференц-зала, дитячий кафетерій та магазини. А зроблять це переважно за кошти ЄС

Як повідомили на сайті Вінницької обласної ради, минулого року цей проект став одним із переможців конкурсного відбору, що проводився в рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Відтак загальний обсяг фінансування цього проекту склав 11,7 мільйонів гривень, з яких 10,3 – кошти Євросоюзу, акумульовані у державному бюджеті, а решта – фінансовий ресурс місцевого бюджету та інші джерела. 

 

 

У повідомленні йдеться, що до зоопарку облаштують окремий вхід, каси, встановлять інформаційні і маршрутні борди, ігрові майданчики, а також збудують приміщення, яке складатиметься з конференц-зали, кімнати для сімейного відпочинку, дитячого кафетерію та магазинів.

Відомо також, що термін реалізації проекту “Центр сімейного дозвілля” – 1 рік. Серед цілей:
збільшення кількості туристів у Вінницькій області шляхом створення конкурентоспроможного туристичного продукту – центру сімейного дозвілля на базі зоопарку;
– створення в області умов для організації повноцінного сімейного відпочинку;
– сприяння збереженню і відтворенню в штучних умовах рідкісних та занесених до Червоної книги тварин та птахів;
– здійснення промоції туристичного потенціалу Вінницького регіону.

 

Конкурсний відбір здійснювався відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827.

Розпорядження про затвердження пропозицій щодо розподілу відповідних коштів Кабінет Міністрів України затвердив наприкінці червня. Хоча сам проєкт “Подільський зоопарк як центр сімейного дозвілля” конкурсний відбір пройшов ще навесні минулого року. Ініціатором є Вінницька обласна державна адміністрація, замовником виступає Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА.

Подільський зоопарк – восьмий і наймолодший в Україні. Він був створений 2005 року на базі Вінницького обласного КП “Віноблагроліс” й розкинувся на території у 8 гектарів. З 2013 року розпочалася реконструкція зоопарку, яка триває по теперішній час.
Чисельність мешканців Подільського зоопарку не постійна: наразі у звіринці утримується 132 особини звірів та 119 особин птахів. На утримання  зоопарку щорічно з обласного бюджету виділяється 2,5 мільйонів гривень, з них 2 мільйони гривень – на заробітну плату та 0,5 мільйона гривень – на розвиток зоопарку. Щороку залучається близько 500 тисяч гривень спонсорських коштів на розвиток зоопарку (джерело – vinrada.gov.ua).

Ілюстративне фото – img.over-blog-kiwi.com

Читайте також: Подільський зоопарк планує придбати тварин, яких немає в жодному звіринці України

Читайте також: Маленький верблюд та зебра Гранта: у Подільському зоопарку одразу декілька поповнень. ВІДЕО 

Читайте також: У Подільському зоопарку народилась антилопа. ФОТО  

Читайте також: Зоо-бебі-бум: у “Подільському зоопарку” велике поповнення тварин. ФОТОРЕПОРТАЖ  

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.