За італійським рецептом: на Вінниччині родина готує піцу на замовлення для кількох сіл громади

19:32
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

На Вінниччині родина Марії Ткачук з липня 2021 року разом готує та доставляє піцу для декількох сіл Іванівської громади. Для цього пані Марія окрім звичних закруток консервує трилітрові банки з томатним соусом для піци.

Як пише «Калинівка city», родина живе та працює в Іванополі, але доставляють піцу й у найближчі населені пунктиУладівку, Журавне, Матяшівку та інші. Задля цього консервують власний томатний соус та купують моцарелу у сировара-італійця з Вінниці. Тісто на піцу готують теж самі.

Розповідають, що надихнув на створення піци син пані Марії Сергій, який певний час жив в Італії. Спочатку родина готувала піцу лише для себе.

– Мій син, Сергій, кілька років підряд їздив за обміном до Італії, де вивчав мову та культуру цієї країни. Окрім вільної італійської, він здобув на Апеннінах ще й багато друзів, – розповідає власниця закладу Марія Ткачук. – Сергій мешкав неподалік Неаполя, батьківщини піци, тому немає нічого дивного в тому, що один із його друзів, Марко – це піцайола у третьому поколінні.

Син приїхав з Італії натхненним, повним емоцій, і запропонував нам спробувати готувати піцу. Спершу було страшно, адже ми вирішили працювати для малонаселених селищ, боялись, що люди просто не купуватимуть, – розповідає пані Марія. – Проте ми все ж ризикнули: придбали усі необхідні товари та поширили рекламу у соцмережах. Перший час готувала лише для рідних та друзів родини.

До сімейного бізнесу долучається вся родина: готує піцу пані Марія, син Сергій привозить інгредієнти з Вінниці, донька Світлана часто допомагає на кухні. Онуки поширюють інформацію про піцу в соцмережах,  складають картонні коробки для піци, а внук Владислав доставляє піцу до клієнтів. Вартість доставки по селі – 10 гривень, в інші села – в межах 20 гривень.

Марія Ткачук працює у власному кафе вже понад п’ятнадцять років, а доставка піци – це одна з метаморфоз закладу, яка допомагає втримати справу їх сім’ї «на плаву». Готування та доставка піци на замовлення «годує» не лише мешканців Іванополя, Уладівки, Матяшівки та Журавного, але й заклад пані Марії.

Дуже добре пам’ятаю першу піцу на замовлення: липень, горнемо сіно на долині, аж тут дзвінок – хочуть піцу. За півгодини ми разом із моєю працівницею скооперувались, приготували та доставили замовлення, ще навіть коробки картонні не встигли отримати. Але клієнтам сподобалось, і наступного дня вони ще раз замовили піцу.

Ми завжди щось намагаємось додати й експериментувати зі смаками. По-перше, для себе, аби шукати нові смаки та поєднання, а по-друге, для людей, які смакують нашою піцою, і також хочуть спробувати щось новеньке.

Як ідеться у матеріалі, за пів року роботи родина доставила понад 500 піц.

– Найбільше наше досягнення – це відгуки та увага наших клієнтів, які із задоволенням смакують нашою піцою, – розповідає Марія Ткачук. – Недалеко звідси мешкає вчителька-пенсіонерка. Один раз на місяць вона замовляє в нас піцу, після того, як отримує пенсію. Вона мені розповідала, що для неї це чи не єдина можливість спробувати цей смаколик. Ми це дуже цінуємо, і, я сподіваюсь, за це й цінують нас.

 

Фото – Калинівка City

Читайте також: Метелики, ведмедики та їжаки: вінничанка виготовляє іграшки з моху. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.