“За добу використовують до 70 балонів кисню”: як у Жмеринській ЦРЛ борються за життя хворих на “ковід”

16:38
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькій облдержадміністрації розповіли, як працює реанімаційне відділення КНП “Жмеринської ЦРЛ”, у якому лікують хворих на коронавірусну хворобу. У лікарні розповіли, які пацієнти зазвичай потрапляють до реанімаційного відділення, як агресивність хвороби зараз відрізняється від першої “хвилі” та чому важливо вакцинуватися.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

Вказується, що Жмеринська ЦРЛ одна із перших розпочала приймати хворих пацієнтів з “ковідом”. На момент публікації (15:23, 12 листопада) у відділені було 84 пацієнти, 40 – на кисневій терапії, 12 – в реанімації. При цьому всі пацієнти, які перебувають у реанімаційному відділені, невакциновані.

 

Медики у відділенні працюють цілодобово. Як розповідає завідувачка реанімаційного відділення Ірина Клокоцька, порівнюючи перебіг хвороби у пацієнтів на початку пандемії та зараз, наразі хвороба агресивніша, а смертей стало більше.

Серед дванадцятьох пацієнтів реанімації частина – на СІПАП, частина – дихає від централізованого постачання кисню. А один пацієнт – під ШВЛ. Персонал лікарні при розповідях про хворих згадує історію про пацієнта, який 60 діб провів на СІПАП, врешті одужав, і його виписали додому.

– Ми закликаємо усіх вакцинуватися. Весь наш медичний персонал перехворів ще у першу “хвилю”, і ми всі щепилися. Усі пацієнти в нашому (реанімаційному – авт.) відділені невакциновані. Вік хворих – від 40 років. Це безпомічні люди, які самостійно не можуть дихати, говорити, їсти, ходити в туалет. У цю “хвилю” ми бачимо, що “ковід” протікає по-іншому. Хворі поступають вранці, а до вечора їхній стан погіршується, і вони стають важчі. Багато потребують інвазійної та неінвазивної штучної вентиляції легень. У першій “хвилі” такого не було, – цитують Ірину Клокоцьку.

Головний лікар Жмеринської центральної районної лікарні Ростислав Боровський відзначає, що найбільший попит зараз на кисень.

 

Вказується, що за добу використовують до 70 балонів кисню (минулої “хвилі” було до 30 балонів). Доставляють кисень з різних міст України, а також позичають в колег, або ж навпаки дають їм. Медики “роблять все для того, щоб не було перебоїв з киснем і щоб він трішки був про запас”.

Ростислав Боровський відзначає, що зараз набагато більше кисневозалежних пацієнтів і важких, які потрапляють у реанімаційне відділення. Тому облаштовують ще додаткові місця, які були б забезпечені киснем.

– Перше, що ми запитуємо, коли до нас потрапляють пацієнти, це те, чи вони вакциновані. Так, у нас є пацієнти й щеплені, але це поодинокі випадки, і вони не потрапляють до реанімації. Вони у нас у відділенні перебувають 5-7 днів, і виписуємо їх додому під нагляд сімейних лікарів. Ситуація із захворюваністю контрольовано важка. Свідомість людей має бути направлена на те, щоб вакцинуватися. Тоді й люди будуть більш захищені, і медики трішки розвантажаться, – відзначає Ростислав Боровський.

 

Зазначається, що щодня “лікарі борються за людські життя і радіють, коли виписують своїх пацієнтів додому. Порятунок від смерті – найбільша нагорода для них у цей надскладний для усіх час”.

Фото з фейсбук-сторінки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА

Читайте також: За рік коронавірус став третьою серед найчастіших причин смерті на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.