За 9 днів перевірок золотистий стафілокок виявили у 140 працівників дитячих їдалень на Вінниччині

9:22
Автор: Vежа

За 9 днів перевірок на золотистий стафілокок, які розпочалися 11 жовтня, цю бактерію виявили у 140 працівників харчоблоків у закладах освіти Вінниччини.

Про це журналістам “Суспільного” розповіла Оксана Скоробогач, заввідділу епіднагляду неінфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

У сюжеті повідомили, що обстеження працівників харчоблоків триватимуть до 25 жовтня. І за перші 9 днів на Вінниччині перевірили майже пів тисячі закладів. В результаті золотистий стафілокок виявили у 140 осіб (з них 14 працюють у Вінниці, 126 в області). Цих працівників відсторонили від роботи на час лікування.

Нагадаємо, що раніше повідомляли статистику за п’ять днів перевірок (з 11 по 15 жовтня). Тоді обстежили 118 працівників харчоблоку, і стафілокок виявили у 14 осіб.

Такі  раптові перевірки тривають на території всієї України. Приводом до цього став факт масового отруєння 92 дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 “Школа-дитячий садок”. Як прозвітували у Міністерстві охорони здоров’я, за 8 днів перевірок (станом на 19 жовтня) обстежили 9117 осіб і стафілокок виявили у 10 % протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти.

Стафілокок золотистий  куляста грам-позитивна бактерія роду Стафілокок. Є збудником багатьох захворювань. Очолює список бактерій, які найчастіше спричинюють внутрішньолікарняні інфекції. Приблизно 25-40% населення є постійними носіями цієї бактерії, яка може зберігатися на шкірі та слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. Від часу відкриття пеніциліну та активного його застосування проти стафілококів, бактерія мутувала і наразі більшість штамів стійкі до цього антибіотика (джерело – uk.wikipedia.org).
_
За частотою випадків саме стафілококове отруєння посідає перше місце серед харчових отруєнь. Причина його виникнення – потрапляння в організм ентеротоксину, що виділяється Staphylococcus aureus (Золотистий стафілокок). Чутливість людини до ентеротоксину стафілокока дуже висока  отруєння настає у 90%, що вживали заражену їжу (джерело – dpsscn.gov.ua).

Сюжет Суспільного
Ілюстративне фото – depo.ua
Графіка – МОЗ

Читайте також: Поліція розслідує масове харчове отруєння людей на Бершадщині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.