З січня в Україні має стартувати програма з безкоштовної заміни лампочок старого зразка на енергозберігаючі LED-лампи

15:26
Become a Patron!

З січня в Україні має стартувати програма по безкоштовній заміні лампочок старого зразка на LED-лампи: кожен  повнолітній громадянин або громадянка України, віддавши п’ять ламп розжарювання, зможе отримати п’ять світлодіодних ламп. 

Як повідомляють у Міністерстві економіки України, в такий спосіб можна буде зробити свій внесок у допомогу енергетикам для балансування електросистеми України.

Наразі, щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, нам доводиться впроваджувати різні, в тому числі нетрадиційні, заходи з енергоефективності. Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це дуже суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 млн LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактору атомної електростанції, – каже Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зазначено, що заміну 30 мільйонів лампочок профінансує Європейський Союз. Так, Уряд України працює над тим, щоб усі процедури з боку ЄС завершились до кінця року і вже у січні програма стартувала.

– Ми зробимо програму достатньо довгою для того, щоб усі громадяни України, які мають бажання замінити лампочки, могли скористатись цією можливістю, – додає Юлія Свириденко.

Програма реалізовуватиметься через Укрпошту. Її механізм буде максимально спрощений. Людина, яка вирішила скористатися програмою має попередньо залишити заявку, прийти у відділення Укрпошти та обміняти п’ять ламп старого зразка на п’ять нових світлодіодних.

Ілюстративне фото – elettronicanews.it, фото – Міністерство економіки України

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.