З російського полону звільнено ще 230 українців та українок. ФОТО

18:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 3 січня, стало відомо, що відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими – звільнено 230 українців та українок. Серед звільнених – восьмеро мешканців Вінниччини.

Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, у рамках роботи Координаційного штабу за дорученням Президента України Володимира Зеленського відбувся черговий обмін військовополоненими – найбільший за кількістю повернутих Оборонців. Зокрема додому повертаються 230 Захисників. 

 

Міський голова Вінниці також додав, що серед звільнених – восьмеро мешканців Вінниччини. Це Владислав, Гліб, Сергій, Максим, Вадим, Михайло, Андрій та Владислав.

Загалом серед тих, кого вдалося повернути, представників Збройних Сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Серед звільнених – ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи) та ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48).

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро – жінки. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.

 

Зазначено, що після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.

Також звільнені семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.

Звільнених з полону зустрічали керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Кирило Буданов, член Координаційного штабу Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, Секретар Штабу Дмитро Усов.

– Висловлюємо також окрему подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за активну участь у реалізації цього обміну, – додали у Координаційному штабі.

Фото та відео – з телеграм-каналу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та з фейсбук-сторінки Омбудсмена України Дмитра Лубінця

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.