З решітками та спостереженням у палатах: у Вінниці відкрили відділення судово-психіатричної експертизи. ФОТО

14:29
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 1 грудня, у Вінницькій обласній лікарні ім. Ющенка, відкрили оновлене стаціонарне відділення судово-психіатричної комплексної експертизи. З 2010 року воно було зачинене на реконструкцію через неналежні умови перебування підекспертних.

Директорка лікарні Софія Кучерук розповіла, що зараз на всю Україну є лише п’ять таких відділень, у Києві, Львові, Одесі, а тепер приймати підекспертних на стаціонарну судово-психіатричну експертизу (за рішенням суду) будуть у Вінниці. П’яте таке відділення розташоване у Хмельницькому, але зі слів пані Софії, його закривають на ремонт.

На урочисте відкриття стаціонару у Вінниці  завітала ціла делегація чиновників з облдержадміністрації. А сам захід відбувся майже святково з кульками, фотографуванням і перерізанням жовто-блакитної стрічки.

 

 

У Вінниці відремонтований стаціонар відкрили на вісім палат і 30 ліжок. На вході до цих палат крім дверей є ще решітки. Так само решітки встановили на вікнах. У кожній палаті є по три-чотири ліжка, стіл з лавкою і санвузол з раковиною для умивання та унітазами у вигляді чаші. Усі меблі нові й надійно прикріплені до підлоги.

Також у відділенні є дві душові кімнати, розташовані окремо.  А ще кабінет чергової медсестри з екранами, куди виводиться картинка з камер відеоспостереження розташованих у палатах.

 

 

 

 

 

В семи палатах у нас є відеоспостереження, але враховується приватність (тобто, той об’єм, який захоплює камера, без санвузла). Але є одна палата без відеоспостереження, – розповіла Софія Кучерук. –  Звісно, підекспертні поступають за рішенням суду, але при вступі ми їх знайомимо з правилами перебування, в тому числі –  що ведеться відео- і аудіозапис. І якщо підекспертний категорично проти, для цього у нас є одна палата. Якщо суд дозволить, щоб саме в такій палаті перебував наш підекспертний, він буде там.

Директорка закладу також розповіла, що судово-психіатрична комплексна експертиза проводиться протягом 30 днів, тож підекспертні перебуватимуть там протягом всього цього часу. Залежно від того,  чи це слідчо-заарештовані, чи не заарештовані, чоловіки чи жінки, цивільні чи кримінальні справи, підекспертні перебуватимуть у різних палатах.

 

Харчоблок:

 

Варто зазначити, що блок №9 лікарні ім. Ющенка є режимним. Окрім медичного персоналу, там працює поліція охорони, а на вході розташований контрольно-пропускний пункт із броньованим склом та рамкою металошукача. Там розміщена централізована охоронна і пожежна сигналізація, димовідведення і відеоспостереження. Одразу за КПП, праворуч, кімната для побачень (також з броньованим склом), а прямо по коридору адміністративна частина з кабінетами експертів і реєстратурою, де приймають усі справи. Саме там відбувається й амбулаторна експертиза.

 

 

 

Блок для стаціонарної експертизи розташований у дальній частині будівлі, й туди є з окремий заїзд.

Заїзд проходить через два автошлюзи, – розповіла директорка лікарні. – Під’їжджає автозак із СІЗО відкривається перший шлюз, машина заїжджає закривається перший і відкривається внутрішній.

Зі слів Софії Кучерук, реконструкція відділення стаціонару, яка тривала з 2010 року за приписом Прокуратури, обійшовся у 9 мільйонів 622 тисячі гривень. 

 

 

 

Вся команда (а це завідувач відділення, чотири лікарі-психіатри і два лікарі-психологи) проходить атестацію в Києві, і вони є в електронній базі експертів загальноукраїнської, – розповіла директорка лікарні. – Вони будуть проводити експертизу як по кримінальних, так і по цивільних справах.

Є різні види експертизи, і посмертна в тому числі. Для підекспертних нашої області, якщо це кримінальні справи, експертиза безкоштовна, якщо цивільні справи, це платна послуга, і для підекспертних інших областей, також це платна послуга.

 

Платні послуги (затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації 20 липня 2020 р. № 449, в редакції розпорядженням голови облдержадміністрації від 27.07.2020 року № 124/124):
– проведення судово-психіатричної експертизи за межами територіального розподілу (тариф, без ПДВ – 8900,84 грн.);
– проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи у цивільних справах (правочини) (тариф, без ПДВ – 6729,47 грн.);
– проведення посмертної судово-психіатричної експертизи у цивільних справах (тариф, без ПДВ – 5436,92 грн.).

Відділення № 9 судово-психіатричної експертизи у Вінниці створили у 1946 році. З того часу воно забезпечує проведення усіх видів судово-психолого-психіатричних експертиз: первинних, додаткових, повторних – як амбулаторних, так і стаціонарних, комплексних експертиз; в кабінеті слідчого, в залі судового засідання, виїзних, заочних, посмертних; різним категоріям випробуваних – як підозрюваним, так і свідкам та потерпілим. Але з 2010 року розпочалася реконструкція та реставрація саме цього відділення, оскільки був припис прокуратури про неналежні умови перебування підекспертних (джерело – vopnl.vn.ua)

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Вінницькі художниці розмалювали дитяче відділення лікарні імені Ющенка. ВІДЕО

Читайте також: Найбільший макет: у “Міні-Вінниці” встановили копію головного корпусу лікарні ім. Ющенка. ФОТО

Читайте також: «Відчувала себе, як у в’язниці»: історія пацієнтки вінницької психлікарні ім. Ющенка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.