З прапорами та у вишиванках: як у Вінниці стартував ювілейний велопарад до Дня Незалежності. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:54
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Синьо-жовті прапори на велосипедах, таких же кольорів стрічки та різнобарвні вишиванки, дорослі чоловіки та жінки й зовсім юні вінничани – саме так сьогодні, 24 серпня, у Вінниці стартував вже ювілейний, десятий “Велопарад у вишиванках”.

Близько 11:00 на площі перед Літнім театром зібралася понад сотня велосипедистів, щоб згодом рушити колоною вулицями міста, привітавши таким чином містян із Днем Незалежності.

 

 

 

 

Деякі з учасників, окрім прикрашання прапорами своїх “залізних коней”, ще й нанесли синю та жовту фарби на обличчя. Кілька дівчат-учасниць також прикрасили волосся й шоломи стрічками або віночками.

 

 

 

Серед велосипедистів було й близько двох десятків дітей: дехто – у спеціальному дитячому велокріслі, а хтось – на власному двоколісному. Батьки розповідають, що намагаються долучати малечу до таких подій в якомога ранішому віці, й відзначають, що діти й самі проявляють зацікавленість у таких велопарадах.

 

 

 

 

Наприклад, родина Мосійчуків розповіла, що беруть участь у велопараді вже вчетверте, включно з маленькою Аріною.

– Ми Аріну беремо на велопарад з двомісячного віку, і далі так було щороку, традиціям не зраджуємо. Ну, звісно, в перший раз вона не брала безпосередньої участі: їхав тато, а ми його проводжали та зустрічали. В чотири місяці Аріна вже каталася прив’язаною до тата, а в рік і два місяці – була у дитячому велокріслі. Тепер їздить сама, і нас дуже питала, мовляв, ну коли вже будемо їхати на велопарад? – ділиться пані Юлія.

Руслан та його син Максим кажуть, що також є учасниками “Велопараду у вишиванках” вже третій або четвертий рік поспіль.

 

– Ми дуже позитивно ставимось до будь-яких велоподій, бо я особисто вже п’ятий рік займаюсь цим спортом і ось зараз привчаємо меншого сина. У нас у Вінниці багато змагань і заходів (для велосипедистів – авт.), є, де поїздити і новачкам, і професіоналам, – вважає Руслан.

Врешті близько 11:40, коли всі учасники вдосталь наспілкувалися та зареєструвалися, було сформовано колону велосипедистів. Після інструктажу щодо безпеки руху, учасники велопараду рушили вулицями міста.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, сьогодні у Вінниці також вшанували пам’ять захисників, які загинули у боротьбі за Незалежність України, а також відбувся Марш захисників України.

Окрім того, раніше VежА поспілкувалася з десятьма відомими вінничанами на тему Незалежності – країни та особистої. Своїми думками поділилися Катерина Калитко, Юрій Легун, Олена Павлова, Ігор Матковський, Людмила Нецкіна, Євген Хомин, Олександра Венславовська, Юрій Степанець, Ігор Гемба і Тетяна Хитра-Власюк. Про це читайте в матеріалі за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Додамо, що з нагоди Дня Незалежності у Вінниці заплановано низку заходів та концертів. З програмою можна ознайомитись у цьому матеріалі:

Читайте також: Куди піти у Вінниці на День Прапора та День Незалежності. ПРОГРАМА

 

Фото Марини Сербінович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.