З прапорами та «Гаррі Поттером»: у Вінниці вдванадцяте влаштували Велодень. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:35
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні, 29 травня, Вінниця приєдналась до Всеукраїнського Велодня. Цьогоріч він відбувся вже вдванадцяте й зібрав декілька сотень учасників, серед яких були як професіонали з багаторічним досвідом, так і зовсім юні велосипедисти. 

З погодою цього суботнього ранку пощастило й вже з 10 ранку на Європейській площі почали збиратись охочі взяти участь у Велодні. Буквально за півгодини площу у середмісті Вінниці заповнили десятки велосипедистів.

 

 

– Найбільше було у 2019 році, там була тисяча учасників. Не думаю, що ми зараз стільки зберемо і я на це не розраховую, тому що робили все останньої миті, майже без реклами, — розповів організатор заходу Олександр Царевський. — Насправді з цим карантином взагалі незрозуміло, як будуть відбуватись велозаходи. Завдяки лояльному відношенню міської влади та поліції, захід ось починає стартувати. Сподіваюсь, що він пройде добре. Ми спеціально зробили легкий маршрут, прибрали всі інші активності. 

– Що мене особисто тішить, що на перших Велоднях, які влаштовували, я особисто знав близько 95% людей, які приїжджали. Зараз я знаю десь 5-10%. Велорух розвивається, а ми це просуваємо вперед. За моїми власними спостереженнями кількість велосипедистів у Вінниці зросла в 3-4 рази. Велосипедистів дійсно стало більше, всі зрозуміли, що є де їздити. У Вінниці громадський транспорт був одним з чинників, що велорух недостатньо розвивався, тому що зручна мережа громадського транспорту, адекватне дотримання графіку, гуманні ціни й це просто не спонукало людей користуватись велосипедами. Навіщо, якщо трамваєм можна поїхати? Коли ж виникли жорсткі рамки (карантинні обмеження — ред.), то з’ясувалось, що і велосипед має право на існування, — додав Олександр Царевський.

 

 

Приїжджали на захід компаніями та родинами й помітно, що серед декількох сотень учасників було багато дітей. Крім того, участь у заході взяли співробітники одного з місцевих телеканалів (їх можна було визначити за «корпоративними» футболками). Велосипедисти привозили з собою прапори України, приїжджали у вишиванках та костюмах, прикрашали свої велосипеди стрічками та квітами.

 

 

Олена Шарікова розповіла, що їздить на велосипеді вже чотири роки й з того часу часто бере участь у подібних велозаїздах. Свій велосипед дівчина прикрасила різнокольоровими стрічками: «Хочеться якогось свята».

– Мені подобається велосипед, люблю їздити. Вирішила підтримати громаду, тому що кататися на велосипедах містом класно. Купила велосипед чотири роки тому, здійснила мрію дитинства. Цього року я проїхала вже маршрути на 100 та 150 кілометрів. Тому ось цей маршрут по місту простий, такий захід для розваги.

Взяли участь у Велодні також Владислав Акінін з п’ятирічною донькою Євою. Для дівчинки облаштували спеціальне дитяче велокрісло та купили рожевий шолом.

– Щороку я у всіх велозаходах беру честь. У нашому місті їх досить багато. Їжджу на велосипеді скільки себе пам’ятаю, ще в дитинстві під раму на «Україні»… Брав у дідуся в гаражі велосипед і їздив по селу з друзями. 

До речі, у 2019 році Владислав приїжджав на захід зі старшою донькою Алісою, а цьогоріч взяв з собою молодшу Єву. Додає, що у Єви також є велосипед, але ще з маленькими додатковими колесами. Часто вони влаштовують велопрогулянки всією родиною.

– Нашим містом досить безпечно їздити, якщо на велодоріжках. Звичайно, коли переходиш дорогу, то треба спішитись й тримати велосипед, дотримуватись правил дорожнього руху та надягати шолом й тоді все буде нормально та безпечно, — додав Владислав Акінін.

Одним з небагатьох учасників Велодня, який приїхав у костюмі, був тринадцятирічний Володимир. Він одягнув мантію, а на велосипед причепив мітлу й таким чином зобразив улюбленого героя тисяч (чи навіть мільйонів) дітей з усього світу — Гаррі Поттера. На захід він приїхав разом з молодшою сестрою Вікторією та батьком Іллею.

– Втрьох ми приїхали вперше, але раніше брали участь разом з сином, а ось для доньки це перший велозаїзд, — розповів Ілля Кабанов. — Ми любимо велосипеди, любимо розважатись та проводити разом час, тому вирішили приїхати. Я їздив на велосипеді з дитинства, потім була тривала перерва, але вже постійно почав їздити з 2016 року. Я не професіонал, їжджу лише для свого задоволення, а далі подивимось. Сьогоднішній маршрут буде проїхати легко. 

– Велосипед це дійсно корисна річ, якщо це робити в задоволення. Деякою мірою це й свобода, і підтримка здорового способу життя, фізичне навантаження, а коли був карантин минулого року, то велосипед ще й став транспортом. Це така цікава річ.

Серед учасників був і 14-річний Микита Котляр. На захід він приїхав разом зі своїми друзями й розповідає, що це його перша участь у міському Велодні. Його зацікавив формат заходу і хлопець вирішив спробувати щось нове.

– Сюди приїхав з друзями, нас троє. Не страшно їздити по дорогах, я їжджу на велосипедах з самого дитинства. Мені це подобається, тому що це і розвиває, і також просто цікаво.

 

 

 

Стартували з Європейської площі великою колоною об 11 годині. Їхній маршрут пролягав з центру міста через площу Гагаріна, вул. Пирогова, ринок «Урожай», вул. Келецьку, вул. 600-річчя, Хмельницьке шосе та завершується на площі Василя Стуса (“Книжка”). Оскільки велосипедисти рухались проїжджою частиною, їх також супроводжував екіпаж поліції.

 

 

 

Якщо у попередні роки на фініші на учасників чекало чимало розваг, то цьогоріч, у зв’язку з карантином, вирішили обмежитись лише розіграшем призів від спонсорів заходу.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Одна доба і сотні кілометрів: у Вінниці відбувся фініш національного веломарафону Flèche «Центр країни». ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.