Одна доба і сотні кілометрів: у Вінниці відбувся фініш національного веломарафону Flèche «Центр країни». ФОТОРЕПОРТАЖ

13:00
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні, 9 травня, у Вінниці фінішували рандоннери з усієї України, яких об’єднав велозаїзд Flèche «Центр країни». Цьогорічний захід став рекордним за кількістю учасників та зібрав понад 100 веломарафонців. 

Розпочався бревет вчора, 8 травня. Рандоннери стартували з 23 міст та сіл України, аби за добу фінішувати у Вінниці. Загалом участь у заході взяли 134 учасники з 31 команди.

Бревет — організований велозаїзд на довгу дистанцію з визначеним лімітом часу. Рандоннер — велосипедист, який бере участь у спеціалізованих перегонах, відомих як бревети.

За правилами, мінімальна дистанція, яку необхідно подолати, становить 360 кілометрів. На весь маршрут надається одна доба, максимальний час зупинки — дві години, при чому за останні дві години до фінішу учасники мають проїхати щонайменше 25 кілометрів.

 

 

Олександр Царевський, організатор заходу, розповів, що до фінішу змогли доїхати не всі рандоннери. Зокрема, дехто сходив з дистанції через технічні проблеми.

– Командам, які їхали з півдня та сходу, було трохи складніше, тому що вони їхали проти вітру. На півдні також потрапили під зливи. Перші команди приїхали до Вінниці о 6:30, але пішли на додаткове коло, щоб подолати 25 кілометрів перед фінішем.

– Це вперше Вінниця приймає фініш національного Flèche. Ми висунули свою кандидатуру (на організацію — ред.), за нас проголосували одноголосно. Ми організовуємо бревети вже чотири роки, відповідно вінницька гостинність вже стала брендом. Нас люблять, нас знають. І цьогоріч ми побили рекорд за кількістю учасників.

На фініші, який облаштували біля колишнього кінотеатру «Росія», на учасників заїзду чекала їжа, відпочинок та медалі. Участь у заході також взяли декілька команд з Вінниці. Для прикладу, вінничанин Олег Білий разом зі своєю командою стартував зі Львова.

– Більшість команд обирали старт зі Львова. Це пов’язано з тим, що там досить легкий маршрут, без перепадів висоти, пряма лінія. Навіть було важко знайти стартову точку, тому що дуже багато команд брали старт саме у Львові. За правилами, між командами має бути дистанція щонайменше у 10 кілометрів (або година у часі), але ми знайшли місце та поїхали, було весело. Свій трек ми знайшли лише з третього разу, було так багато команд у Львові. 

– У нашій команді було чотири людини. За правилами, фінішувати потрібно щонайменше трьом. У нас були двоє учасників з Вінниці, а ще з Гнівані та Літина. Я дуже досвідчений, але будь-яка дистанція понад 100 кілометрів для будь-якого професіонала це вже важко. Наш маршрут, 360 кілометрів, можна проїхати значно швидше, ніж за добу, але суть «Флеша» в тому, що потрібно їхати саме 24 години й останні дві години проїхати 25 кілометрів. Тому це вносило певну складність. Flèche це єдині командні перегони з усіх бреветних заходів, де проїжджають довгі дистанції, тому це важко. 

 

Інший вінничанин, Андрій Ковальчук, стартував зі Стрия. Розповідає, що вони встигли не лише успішно подолати відстань й вчасно фінішувати, але й насолодитися краєвидами на своєму шляху. Андрій Ковальчук додає, що для нього це не новий досвід. Раніше він брав участь у міжнародному веломарафоні Париж-Брест-Париж, який влаштовують щочотири роки. Участь у велозаходах бере з 2016 року, а до участі у Flèche готувався протягом квітня.

– Наш маршрут складав 386 кілометрів, а в команді було троє учасників. Ми стартували о дев’ятій годині вчора й успішно встигли доїхати до фінішу, за п’ять хвилин до закриття часу. У нас був дуже цікавий маршрут, тому що ми охопили Івано-Франківську область з гарними краєвидами. Я вперше був у тих краях, тому було досить цікаво. Ми там ще встигли пофотографуватись. Протягом маршруту нас чотири рази поливав дощ і двічі ми потрапили під град. Дуже великий плюс в таких веломарафонах в тому, що можна насолодитися природою та країною загалом і дійсно у нас є дуже багато цікавих місць. На автомобілі просто «пролітаєш» і не помічаєш це все.

Участь у веломарафоні також взяла жіноча команда «Вовчиці». Її учасниця, киянка Вікторія Нестерова, розповідає, що вони також стартували зі Стрия.

– Я їздила раніше й на більші дистанції, а тому було не дуже складно. Нам досить пощастило з погодою: був невеликий дощ, град і навіть райдуга, тому було непогано. Наскільки я знаю, деяким командам пощастило менше. Бревети я їжджу з 2017 чи 2018 року, починала з маленьких дистанцій, але потім сподобалися довші. У 2019 році брала участь у веломарафоні Париж-Брест-Париж, тому в принципі мені цікаво і я так відпочиваю. Хоча тут потрібно мати досвід, як їздити довго та вночі, але якщо є бажання, то будь-хто зможе. У нас так вийшло, що особливо поспати не вдалось, але я думаю, що це не було проблемою. Я задоволена, а Вінниці дуже гостинні організатори та волонтери, тому мені дуже подобається приїжджати до Вінниці. 

Для киянина Євгена Куценка це також не перший Flèche, а п’ятнадцятий, при чому також й у закордонних. Цього разу він з командою стартував з Ковеля і їхній маршрут становив 440 кілометрів.

– У нас була гарна погода, попутний вітер. Щоправда, дощ трохи поливав, але я досвідчений і підготувався, одягнувся. Ми також трохи помились маршрутом і від Старокостянтинова до Меджибожа була доже погана дорога: бруківка, каміння, земля… Ми там дуже постраждали, але фінішували вчасно. У нашій команді троє людей з Києва та ще один з Миколаєва. Я завжди обираю маршрути так, щоб були цікаві місця, де я ще не був. Крім того, ще допомагає вітер.

Команди мали доїхати до Вінниці за добу й станом на 10.30 до фінішу приїхали вже більша частина учасників. Після обіду та відпочинку поблизу «Росії» рандоннери знову зберуть речі та повертатимуться з Вінниці до своїх міст.

Flèches Nationales – це добовий командний заїзд на велосипедах (команди від 3 до 5 людей) з мінімальною дистанцією у 360 км і визначеною точкою фінішу (точку старту обирає команда). Він проводиться з 1947 року згідно з правилами ACP (Audax Club Parisien) по всьому світу. Мета заходу – проїхати за добу якнайдовшу відстань. Для України рекорд становить 605 кілометрів. Для того, щоб маршрут був зарахований, фініш має перетнути щонайменше три учасники команди.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: У Вінниці стартує новий сезон роботи велопрокату Nextbike. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.