З початку 2020 року поліцейські Вінниччини допомогли понад 4000 особам, які постраждали від домашнього насильства.
За 9 місяців поточного року жертвами домашніх кривдників стали 4415 осіб, повідомляє ГУ НП у Вінницькій області. Найбільше постраждалих серед жінок – 3988 осіб. Однак також жертвами домашнього насильства ставали чоловіки (383 людини) та 44 дитини.
Поліція притягнула до адміністративної відповідальності 5103 правопорушників, а також поставили на превентивний облік 3255 кривдників.
Як приклад, повідомляють, що в одному з сіл Вінницького району до поліції звернулась 71-річна жінка. Вона повідомила, що її 43-річний син протягом року систематично вчиняє домашнє насильство. Раніше чоловік, який зловживає алкоголем, також бив матір та виганяв її з дому. Жінка зверталась за допомогою до поліції, але згодом жаліла свого сина та забирала заяви.
– На правопорушника дільничний офіцер неодноразово виносив термінові заборонні приписи, але це на чоловіка не вплинуло, він продовжував чинити фізичне та психологічне насильство над матір’ю. Після чергового звернення жінки до поліції про побиття, правопорушника притягнули до кримінальної відповідальності за ст. 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України, – йдеться у повідомленні поліції.
Наразі ця справа знаходиться на розгляді в суді. Домашньому кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.
Протягом 9 місяців поточного року дільничні офіцери поліції винесли 954 термінових заборонних приписів особам, які вчинили домашнє насильство, з них 937 чоловікам та 68 – жінкам. Також слідчі підрозділи поліції розслідували 132 кримінальних провадження за вчинення правопорушень в сімейному середовищі.
Якщо в сім’ї вас б’ють, змушують займатися сексом без вашої згоди чи бажання, погрожують, знущаються, залякують, переслідують, принижують, забороняють або примушують працювати, позбавляють права лікуватися, забороняють навчатися чи обмежують будь які ваші права та свободи – телефонуйте в поліції 102 або до вінницької мобільної бригади соціально-психологічної допомоги – (0432) 67-04-60 або 093-900-15-60 або 098-900-15-60.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.