З початку року на Вінниччині “відрізали” газ понад 11 тисячам споживачів за борги

14:32
Автор: Vежа

Заборгованість споживачів газу на Вінниччині сягнула 693 мільйонів гривень. ТОВ “Вінницягаз Збут” припиняє постачання газу тисячам споживачів та подає позови до суду, аби погасити заборгованість.

Як повідомляє “Економічна правда”, станом на 1 лютого 2019 року заборгованість споживачів газу перед ТОВ “Вінницягаз Збут” на Вінниччині складала 693 мільйони гривень. 99,4% цієї суми припадає на населення області. Для порівняння, заборгованість в лютому минулого року була майже вдвічі менша.

Кількість боржників, станом на 1 лютого цього року, становила 317 тисяч осіб. Середній борг близько 13,5 тисяч клієнтів “Вінницягаз Збут” складає 5 тисяч гривень.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Вінницягаз Збут” здійснює постачання природного газу споживачам Вінницької області з 01 липня 2015 р. відповідно до постанови НКРЕКП від 21 травня 2015 року № 1588.

В крайніх випадках компанія припиняє подачу газу через заборгованість. Так протягом 2018 року було припинено постачання енергоресурсу 20,5 тисячам споживачів, які заборгували компанії близько 50 мільйонів гривень. Протягом першого місяця цього року подачу газу припинили ще 11,3 тисячам споживачів.

Окрім цього, протягом 2018 року “Вінницягаз Збут” подала 139 позовів до суду, аби стягнути 1,3 мільйона гривень заборгованості. 79 позовів на суму близько 1 мільйона гривень вже задоволено. Цього року вже було подано вісім позовів.

– При стягненні заборгованості в судовому порядку споживач сплачує не лише суму боргу, а й судові витрати та витрати з виконання судового рішення. А це досить значні додаткові суми коштів. Щоб цього уникнути, споживач може укласти з компанією угоду про реструктуризацію боргу та сплачувати його частинами згідно узгодженого сторонами графіка, –  пояснює директор ТОВ “Вінницягаз Збут” Василь Сопільник

Фото: https://dzvin.media