З “Петлюрою” та гарматою до “Останньої столиці”: вінничани взяли участь у масштабній реконструкції боїв доби УНР. ФОТО

15:44
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Вінницькі реконструктори та історики вже традиційно взяли участь в одному з найбільших та найстаріших фестивалів військово-історичної реконструкції в Україні, пов’язаних з подіями Перших визвольних змагань, “Остання столиця”.

Фестиваль “Остання столиця” з року в рік влаштовують в Кам’янці-Подільському, який і прийнято вважати останньою столицею Української Народної Республіки. Цьогоріч фестиваль відбувався з 23-го по 25 серпня. Головна подія фестивалю, масштабна реконструкція бою Дієвої Армії УНР, Збройних сил Півдня Росії (“білогвардійці”) та Революційної повстанської армії Махна, відбулась на День Незалежності, 24 серпня. 

Як і минулого року, у відтворенні бойових дій брали участь вінничани з Центру історії Вінниці, Вінницького історичного товариства (загалом дев’ятеро) та ГО “Жива історія”. Окрім військових одностроїв тих часів та решти спорядження, вони привезли до Кам’янця панцирник “Отаман Петлюра” та гірську гармату систему Дангліза-Шнайдера.  

Як розповів у коментарі Vежі директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, вони з командою беруть участь у фестивалі вже втретє. 

– “Остання столиця” багато в чому є тим з чого починався вінницький фестиваль військово-історичної реконструкції “Вінниця – столиця УНР”. Тут ми регулярно спілкуємось із реконструкторами з усієї країни, обговорюємо що і як можна робити та запрошуємо їх до нашого міста, – розповідає Олександр. 

Під час цьогорічної “Останньої столиці” відтворювались події 1919 року, проте не щось конкретне, а, швидше, загальна картина протистояння українських вояків з “білими” та “махновцями”. Безпосередня реконструкція боїв відбувалась на двох локаціях Кам’янця-Подільського: в парку ім. Шевченка та на площі Польський ринок. 

Як і минулого року, під час реконструкції було задіяно одразу три панцирника: вінницький, львівський та кам’янець-подільський. За словами Олександра Федоришена, це є розходженням з реальністю, адже в 1919 році в українському війську їх було лише сім. 

Окрім реконструкції, вінничани взяли участь у виставці техніки.

Фото: Tarasenko MarianАндрій ШвачкоBlacky Kamienczanka

та зі сторінки Олександра Федоришена

Читайте також: Наші в місті: вінницький панцирник “Петлюра” взяв участь в реконструкції боїв за Київ. ФОТО

Читайте також: Вінницький Автопанцирний дивізіон та “Отаман Петлюра”: як українські вояки на броньовиках ворогів били

Читайте також: Українське військо здолало більшовиків у Вапнярці: як відбулась реконструкція бою сторічної давнини. ФОТО

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.