Європейська Рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС

22:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 23 червня, Європейська Рада ухвалила рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Раніше надати Україні відповідний статус закликали в Європарламенті. 

Зокрема, інформацію щодо погодження статусу кандидата на вступ до ЄС оприлюднено було в “Twitter” голови Європейської Ради Шарля Мішеля. За повідомленням, також відповідний статус надано і сусідній Молдові.

На рішення вже відреагував Президент України Володимир Зеленський, який, зокрема, записав коротке відеозвернення для українців.

– Тільки що отримали кандидатство. Це перемога. Чекали 120 днів і 30 років, – йдеться у зверненні Президента.

Згодом окремі допис та відео було опубліковано на Telegram-каналі очільника держави.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, усі 27 країн-членів Європейського Союзу підтримали надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС.

Також рішення прокоментував Вінницький міський голова Сергій Моргунов. 

Історичне рішення – Україна офіційно отримала статус країни-кандидата на вступ до ЄС. Європейські цінності, європейський вибір – те, за що боролись українці на Майдані. І ми з вами також розвивали Вінницю як комфортне європейське місто. Європа буде сильнішою з Україною. Настав час великих змін. Але ми готові! Тому що українці – це європейці!йдеться в дописі мера на Telegram.

Як нагадують в “Українській правді”, Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення росії.

17 червня Європейська комісія, за повідомленням “Радіо Свобода”, рекомендувала надати Україні офіційний статус кандидата на вступ до Європейського союзу.

Також нещодавно Європарламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу. “За” проголосували 529 депутатів, “проти” – 45, утрималися – 14.

Ілюстративне фото – radiosvoboda.org, відео – з Telegram-каналу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.