Ярмарок “срібного покоління”: Вінницю презентували на міжнародній виставці можливостей для людей пенсійного віку. ФОТО

8:40
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 15:26

Вінницю представили у польському Кельце на ярмарку для “срібних поколінь” – людей, яким більше 60 років. Наш регіон запропонував туристичний відпочинок у санаторіях та на фестивалях, а також можливість скуштувати автентичну подільську кухню.

Targi Seniora – міжнародний ярмарок можливостей для людей пенсійного віку, який 12 жовтня відбувся у польському місті-побратимі Кельце. Така виставка відбулась вперше і її присвятили темі “срібної економіки”,  основною метою якої є підвищення якості послуг для людей старшого віку, зокрема медичних, санаторних, готельних та туристичних, повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Свої пропозиції для туристів старшого віку показала й Вінниця на промо-стенді “Winnica. Miasto idei”. До речі, взяти участь у заході запросили не лише наше місто, а й німецьку Готу, адже це місто також є побратимом Кельце.

Вінниця ж презентувала свій стенд, який позиціонував місто та регіон з погляду різноманітних ідей для відпочинку людей старшого віку. Зокрема, розповіли про курорти та санаторії регіону “Авангард” у Немирові та бальнеологічний курорт Хмільник. Крім того, Вінниця запропонувала комфортний відпочинок, яскраві фестивальні враження, знайомство з багатовіковими традиціями регіону, а також можливість скуштувати страви автентичної подільської кухні в сучасних рестораціях.

В.о. директора департаменту маркетингу та туризму міста Олександр Вешелені зазначив, що у складі вінницької делегації були представники медичних закладів, санаторіїв, готелів, туристичних компаній та муніципальної страхової компанії, а польські пані цікавились інформацію щодо надання туристичних та медичних послуг в Україні.

– У Кельце така виставка проходить вперше, але “срібна економіка” в Європі набирає обертів, – розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов. –  Близько 20% ВВП у деяких країнах забезпечує саме індустрія для людей поважного віку. Для нас було цікаво познайомитися з найкращими практиками в інших країнах, зокрема, Німеччини, де цій сфері приділяють чимало уваги, але зазначу, що і у нас є свій достатньо позитивний досвід роботи з людьми третього віку у різних напрямках. Наш терцентр досить потужно працює, є активні громадські організації, надаються різноманітні послуги, працюють гуртки. Наші санаторії користуються величезним попитом, туристична пропозиція також досить цікава. Я думаю, що наступним кроком має бути співпраця на рівні малого і середнього бізнесу, налагодження конкретних контактів для реалізації проектів у цій сфері та інших напрямках.

До речі, наступного року такий форум планують влаштувати вже у Вінниці, щоб продовжити співпрацю між двома містами-побратимами у сфері “срібної економіки”.

Заступниця міського голови Галина Якубович розповіла, що пропонують провести дводенний форум у Вінниці. У програмі першого дня буде відкриття, спортивна сеньйоріада за участі команд з обох країн, дозвілля за інтересами, робота на різних локаціях, майстер-класи з ліплення вареників, гончарного мистецтва, виготовлення ляльок-мотанок, вечір польського та українського кіно. Натспуного дня може відбутися змагання хорів та інших творчих колективів, представлення польського досвіду організації активностей для людей поважного віку, нагородження переможців та вечірка.

Фото з сайту ВМР