Сьогодні, 8 березня, надвечір у Вінниці відбулась нечисленна акція на підтримку ув’язненого Сергія Стерненка.
На противагу минулій подібній акції в нашому місті, коли фактично стихійно зібралося кілька десятків мітингувальників, сьогодні їх було лише близько десяти.
Спершу близько 19-ї години на площі Майдан Небесної Сотні було всього троє людей, згодом підійшли ще кілька. Учасники події тримали в руках плакати з написами: “Аваков – тимчасовий чорт”, “Волю Стерненку”, а також “Вова, якщо заплющити очі, ми не зникнемо” тощо.
За ситуацією на відстані спостерігало кілька правоохоронців (лише один з них наближався до власне місця проведення акції).
Мітингувальники не виголошували жодних промов, а сама акція тривала близько години. Один із активістів зазначив, що якби це було можливим, він виходив би на мітинги, допоки не було б змінено судову систему, а також звільнено з-за ґрат Сергія Стерненка та Андрія Антоненка.
Додамо, що сьогодні біля державної дачі Володимира Зеленського у Конча-Заспі відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка. Близько сотні мітингувальників вимагали від президента звільнити Сергія Стерненка та Андрія Антоненка (фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета), а також реформувати судову систему.
Фото – “Новое время”
***
Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним у викраденні Сергія Щербича. Суд скасував покарання за цією статтею через строки давності, але Сергія Стерненка засудили до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини його майна за двома іншими статтями — носіння зброї та розбій.
Цього ж дня у Вінниці відбувся спершу одиночний пікет, а ввечері вже кілька десятків вінничан фактично стихійно зібралися на мітинг на підтримку Стерненка. Під час мітингу вимагали відставки Генпрокурора Ірини Венедіктової, а також звільнення з-за ґрат всіх політв’язнів. Подібні акції відбувались і в інших містах України
Наступного дня, 24 лютого, у Вінниці почали збирати підписи на підтримку Стерненка, а також на підтримку Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугар, які обвинувачуються у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Як усе було – в репортажі за ЦИМ посиланням.
5 березня на своєму Телеграм-каналі Стерненко заявив, що подав апеляційну скаргу. Зазначається, що паралельно адвокати активіста працюють над своїми апеляційними скаргами.
Як повідомляє “Українська правда”, 5 березня в Одесі відбувався суд стосовно іншої справи, в якій Стерненка обвинувачують у вбивстві. “Під час засідання захист вимагав звільнити Стерненка з-під варти, посилаючись на три обставини:
1) вирок, за яким арештували одесита, не набув чинності; у цьому питанні український закон містить правову невизначеність, оскільки підсудних часто арештовують на підставі вироку, який ще не є чинним;
2) подання скарги призупиняє дію вироку; саме тому адвокати апелювали до “скарги”, поданої Стерненком;
3) закон передбачає, що будь-який слідчий суддя має звільнити людину, яку утримують без належних підстав; посилаючись на два попередні пункти, захист просив суддю у “справі вбивства” звільнити Стерненка, однак суддя відмовився приймати клопотання і порадив подати його через канцелярію суду.
Пізніше на сторінці Стерненка в Telegram з’явилося повідомлення, що суд залишив без розгляду клопотання про його звільнення, а самого Стерненка “без попередження відвезли в СІЗО” – йдеться у повідомленні.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.