“Якщо не почують – дограються”: у Вінниці пенсіонери знову мітингували проти тарифів на комуналку. ФОТО

14:11
Автор: admin
Become a Patron!

День 25 січня у Вінниці вже вкотре почався з масового мітингу, на якому в центральної влади вимагали знизити тарифи на комунальні послуги. Цього разу в центрі міста зібралося близько двох сотень людей. 

Крім тарифів, на вуличній акції піднімали питання також і щодо низьких пенсій та пільг для пенсіонерів. Не дивно, адже абсолютна більшість учасників, які зібралися сьогодні на Майдані Незалежності – люди літнього віку, багато з яких раніше брали участь в акціях “Партії пенсіонерів”.

 

Основні аргументи виступів та вигуків з натовпу стосувалися того, що суми в деяких платіжках за “комуналку” наближаються до сум мінімальних пенсій, і старшим людям просто математично неможливо їх оплачувати.

 

 

 

Головними спікерами акції стали Віктор Маліновський, відомий за тією ж “Партією пенсіонерів” та Петро Канонік, який представився “головою координаційної ради силовиків та АТОвців”, проте самими учасниками російсько-української війни звинувачується у співпраці з окупантами.

 – Це вже питання виживання самої нації, ми говоримо про справжні геноцид, – заявляли спікери з імпровізованої сцени та раз-по-раз просили учасників мітингу проголосувати за ту чи іншу виголошену тезу підняттям рук.

 

 

В самому ж натовпі розмови були схожими: про “змову олігархів”, “руку міжнародного імперіалізму”, а також намагання центральної влади обікрасти народ. З мікрофону ці думки підживлювали цифрами: так, за підрахунками організаторів протесту, лише за 2021 рік і лише завдяки розподілу газу, “вони зароблять на українцях 26 мільярдів гривень”.

В якийсь момент під час мітингу виникла суперечка між його учасниками: група жінок висловилася проти того, щоб однією з вимог протесту було повернення пільг для окремих груп пенсіонерів. “Чому вони мають платити менше за нас? Чому вас тільки ваші пільги турбують, а нам як виживати?”, – емоційно вигукувала з натовпу жінка, проте спікер мітингу запропонував їй “викласти свої думки письмово на паперовому носії”.

 

 

Прикметно, що неподалік від акції перебувало два автобуси з нацгвардійцями, які, втім, не були присутні на акції. На самому мітингу за порядком стежили лише представники “поліції діалогу”.

За словами організатора Маліновського, акція у Вінниці – частина всеураїнського протесту, який відбувається в різних містах. Його учасники передадуть до місцевих органів влади свої вимоги, адресовані президенту, міським головам, головам ОДА, облрадам, парламенту та уряду. Серед цих вимог – здійснити націоналізацію облгазів, звільнити з посади голову “Нафтогазу” Коболєва, ухвалити закон про “омбудсмена із захисту споживачів у сфері ЖКГ” та подібне.

Організатор акції пояснив, що у Вінниці оберуть делегатів для участі в “координаційній раді” на чолі з “генерал-полковником Палієм”, яка збереться в Києві 28 січня. “Там ми будемо всі об’єднуватися”, – заявив Маліновський.

Якщо ж центральна влада не дослухається до вимог протестувальників, вже за місяць вони планують організувати великі акції протесту з вимогою відставки уряду та закликами до людей не платити за комунальні послуги. “Якщо вони нас не почують – вони дограються”, – підсумував організатор мітингу.

Фото Марини Сербінович