Як виглядає триметровий дідух в центрі Вінниці. ФОТО

19:14
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Вже традиційно в центрі Вінниці біля Вежі Артинова встановили прадавній український символ новорічних святкувань – солом’яний дідух. 

Традиція ставити дідуха в хаті (або як ще його називають “дід”, “коляда”, “колядник”, “король”) бере початок ще з язичницьких часів. Наші предки вірили, що в ньому – духи “дідів” та всіх, хто див перед ними. До дідуха ставилися з великою пошаною і вже з прийняттям християнства цю традицію модифікували , але від неї не відмовилися: дідуха почали ставити під образами.

 

У Вінниці під час різдвяних святкувань в центрі міста дідуха почали ставити з минулого року: тоді символ мав висоту 2,5 метрів. Цьогорічний вінницький дідух став ще вищим – понад три метри.

 

Дизайнер Олександр Котловий виготовив його з обжинкових композицій, презентованих різними районами Вінниччини на День Незалежності. Тепер солом’яний символ став мало не найпопулярнішою фотозоною для вінничан та гостей міста, що приходять на новорічний ярмарок до Вежі Артинова.

 

Тут дідух перебуватиме до завершення роботи ярмарку цього новорічно-різдвяного сезону. Зазвичай після різдвяних свят українці спалювали дідуха, таким чином закликаючи весну.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.