® Як вибрати та купити домен для сайту

16:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Як правило, купити домен означає насправді взяти його в оренду терміном від трьох місяців до трьох років. Потім оренду продовжують. Зареєструвати доменне ім’я можна у реєстратора або через хостинг-провайдера, у якого ви замовляєте розміщення сайту.

Принцип такий: ви вигадуєте унікальне ім’я сайту і обираєте доменну зону. Це все одно як мати індивідуальний номер будинку на вулиці всередині міста.

Вибір імені

Унікальне ім’я, як правило, утворюється від назви бізнесу або по асоціації. До нього є кілька простих вимог. Дотримуватись їх варто для того, щоб легко було знайти сайт в мережі. Оскільки дуже багато людей відвідує сайти з телефону, часто вони переходять кудись не за посиланням, а по пам’яті, набравши адресу в рядку. Тому серед порад, як вибрати доменне ім’я, головні такі:

– воно має бути коротким;

– не має містити цифр чи якихось знаків. Виняток з цього правила – бізнеси, які запам’ятались саме назвою в поєднанні із цифрою чи знаком. Наприклад, Приват24, “Шашлична №1”;

– має бути в одній розкладці, щоб максимально легко набиратись.

На додачу, варто перевірити ім’я на предмет того, чи немає небажаних збігів в інтернеті:

– сайтів з сумнівним змістом;

– дуже добре розкручених сайтів конкурентів;

– сайтів іншої тематики з тою ж назвою, які можуть заплутувати користувачів.

Вибір доменної зони

Існують популярні і відомі доменні зони – більшість із них старі. Наприклад, одна з найпопулярніших зон – всім відома .com, яка спершу була присвячена винятково бізнес-проектам. Старі доменні зони звичні для більшості користувачів, однак в них лишилося доволі мало вдалих коротких імен.

Тому з’явилися нові тематичні зони, які відповідають професіям, видам бізнесу, науці, і навіть кольорам. В них багато вільних імен, можливість дібрати доменну зону до назви так, щоб вийшов ключ. Деякі імена коштують дуже дорого, особливо в сфері страхування, торгівлі авто і так далі. А деякі – цілком бюджетні, особливо ті, що стосуються хобі, освіти тощо. Нові зони існують як в латиниці, так і кириличні. До них варто придивитися, якщо в обраній старій доменній зоні потрібне ім’я уже зайняте. Таке трапляється часто ще й тому, що, викупаючи якесь одне ім’я, власники з достатнім бюджетом можуть викупати і близькі за змістом чи в сусідніх зонах, щоб обмежити конкуренцію. Наприклад, remont.kyiv.ua працює як основний сайт, а remont.com.ua – викуплять і триматимуть про всяк випадок.

На додачу до старих доменних зон існують також географічні – зокрема, уже згадана kyiv.ua. Вони відповідають країнам, містам. Деякі з них мають обмеження в реєстрації: наприклад, щоб купити домен в зоні .ua, потрібно мати офіційну торгівельну марку.

Правил, як вибрати доменну зону для сайту, не існує. Хіба що треба бути обережним з географічними зонами: якщо ваша цільова аудиторія знаходиться в ширшому регіоні, ніж означено зоною, просування може ускладнитися.

Реєстрація доменів в Україні можлива в будь-яких зонах. Як правило, домен можна замовити у того ж провайдера, що надає послуги розміщення сайтів. Дуже часто він може запропонувати знижку, якщо ім’я буде викуплене на довгий термін.

Зона com.ua

Якщо потрібно, щоб доменна зона вказувала саме на Україну, а торгівельної марки у проекту немає, варто звернути увагу на com.ua. Ця зона вільна для реєстрації без жодних умов.

Переваги доменної зони com.ua:

– створена спеціально для українського бізнесу;

– легко впізнавана, зрозуміла аудиторії;

– відносно бюджетна за вартістю;

– для реєстрації не потрібні документи чи складні перевірки.

При цьому зона набагато молодша, ніж звичний .com, а звучить майже так само. Отже, для українських бізнес-проектів вона може стати оптимальним рішенням.