Як у вінницькій тюрмі вчилися придушувати “бунт ув’язнених”. ФОТОРЕПОРТАЖ

21:03
Автор: Анатолій Мельник
Become a Patron!

Сьогоні, 12 лютого у вінницькій тюрмі, що на Брацлавській, відбулися навчання правоохоронців, під час яких вони намагалися придушити зрежисований бунт ув’язнених. 

За легендою, вранці декілька засуджених вінницької установи виконання покарань взяли в заручники охоронця, вимагаючи грошей та автомобіль. Усі перемовини зайшли у глухий кут, бандити наполягали на своєму… Водночас, їхні «поплічники» під час конвоювання теж напали на охоронців. А інша не менш агресивна група «засуджених» ще й намагалась вчинити бунт та пожежу в тюрмі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після короткого, але жорстокого та запеклого «бою» зі стріляниною, вибухами, із застосуванням потужної бронетехніки, автоматників, спецназівців у масках, бійців Національної гвардії та кінологів зі службовими собаками, які теж шукали вибухівку та зброю та затримували правопорушників, усіх «злочинців» затримали та знешкодили.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саме так на полі навчального бою зустріли своє професійне свято співробітники воєнізованого формування «Циклон Поділля» Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Управлінню підпорядковані виправні колонії та слідчі ізолятори Вінницької, Чернівецької та Хмельницької областей.

 

 

Тож бійці на практиці продемонстрували, які злочини та надзвичайні ситуації можуть статись у місцях позбавлення волі, та як вони навчені їм протидіяти. До речі, поки справжніх бойових виїздів у вінницьких спецпризначенців ще не було: лише навчальні. Але бійці завжди напоготові.

До речі, саме у Вінниці урочисто відсвяткували 29-у річницю з дня утворення підрозділів спеціального призначення Державної кримінально-виконавчої служби України та підвели підсумки роботи підрозділів за минулий рік. У свій день народження бійці отримали й приємний подарунок – оновлене місце дислокації, нову базу з місцями відпочинку та зручностями й спортивну залу. 

 

 

 

 

 

 

– Сьогодні був продемонстрований високий рівень підготовки та професійні грамотні дії. Я задоволений діями та впевнений, що наші підрозділи готові припинити будь-які протиправні дії з боку ув’язнених та засуджених, – зазначив начальник управління державної кримінально-виконавчої служби України полковник внутрішньої служби  Олексій Бондаренко.

 

 

 

 

Крім того полковник Олексій Бондаренко анонсував й підвищення заробітної платні співробітникам вітчизняної пенітенціарної системи, зазначивши, що саме «у низовій ланці найбільш гостро нині відчувається кадровий голод…»

– В принципі, я сам чекаю таких змін. Бо саме по моєму напрямку служби це дійсно відчувається. Бо основна маса – це молодші інспектори, які несуть службу безпосередньо на постах, біля камер, а ще це бійці підрозділів, які отримують в порівнянні з іншими правоохоронними структурами меншу зарплату.

Тож цей рік, як запевнили й міністр юстиції України й заступник міністра, буде роком підвищення матеріального забезпечення. Бо саме низька зарплатня є поштовхом для людей, аби переходити в інші правоохоронні органи чи структури чи взагалі звільнятись зі служби.

Фото Ольги Мірошниченко