Як та коли з’явився перший кухонний блендер

12:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Велика кількість кухонних помічників сприяє швидкому приготуванню кулінарних шедеврів. Одним з допоміжних девайсів є блендер. Але, користуючись ним майже щодня, чи знаєте ви, як та коли з’явився перший такий прилад? Який він мав вигляд і яку еволюцію пройшов до сьогодення?

Блендер Стівена Поплавскі

Винахідником першого блендера вважається інженер з Америки Стівен Поплавскі. У 1922 році він створив пристрій, який призначався для змішування рідких інгредієнтів до однорідної маси. На той час за його допомогою стали готувати содові напої.

Двадцяті роки минулого століття на території США ознаменувались дією сухого закону. Алкоголь споживався переважно в коктейлях. Блендери стали зручною альтернативою ручним шейкерам і одразу прийшлися до вподоби барменам.

Перший блендер мав вигляд глибокої чаші, всередині якої крутились заокруглені лопаті, схожі на пропелер у літаку. Поплавскі був впевнений, що його винахід стане незамінним помічником у приготуванні страв. Протягом невеликого проміжку часу блендер і справді став дуже популярним. Але модернізація техніки продовжувалась, і його згодом почали використовувати для змішування рідин, подрібнення продуктів не тільки в барах і ресторанах.

Waring Blender

У 1935 році Фред Осіус покращив конструкцію блендера. Він розгледів у пристрої потенціал і створив першу стаціонарну модель, яку можна було використовувати на кухні. Вона отримала назву Waring Blender.

Виготовленням пристроїв займалась компанія Осіуса. А от спонсором подальшого розвитку став Фред Уоринг, який вклав у справу 25 тис. доларів. Але через те, що його очікування не справдилися, через 6 місяців він почав працювати над технікою самостійно.

Miracle Blender

Пройшло ще два роки, перш ніж Уоринг зміг представити світу перший стаціонарний прилад, що подрібнював продукти. Його конструкція була дуже схожою на сучасні моделі блендерів. Вона могла:

– перетворювати продукти на пюре;
– подрібнювати інгредієнти;
– шинкувати.

Коштував удосконалений блендер всього 30 доларів. Для американців така ціна була прийнятною, тому продажі швидко пішли вгору. А завдяки рекламним кампаніям, проведеним у готелях, Уоринг зміг додатково підняти попит на техніку.

Як з’явився занурювальний блендер

Перший занурювальний прилад з’явився в п’ятдесяті роки минулого століття у Швейцарії. Він був вигаданий і запатентований швейцарським винахідником Роже Перинжаке, і отримав назву бамікс.

Перший занурювальний блендер був легким і компактним. Його можна було утримувати в одній руці. Ножі винахідник замінив на жорсткі вінчики.

Пройшло всього 4 роки, як Перинжаке продав мільйонний екземпляр свого виробу. А після тріумфу на Ганноверській виставці в 1955 році занурювальний блендер відправився завойовувати увесь світ.

Блендери сьогодні

Щоб створити сучасні багатофункціональні моделі приладів, інженерам довелось прикласти ще чимало зусиль. Вони виправляли помилки, удосконалювали обладнання, щоб кухонні блендери набули поширення як у побуті, так і в закладах громадського харчування. Завдяки їх розробкам та постійному пошуку нових технічних можливостей, сьогодні кухарі в усьому світі економлять час та сили, створюючи кулінарні шедеври.

Фото надано allo.ua