Як підібрати вологий корм для кота: види корму та на що варто звернути увагу

18:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Якісний вологий корм для кота – справжня знахідка для власників, які хочуть урізноманітнити раціон свого улюбленця, підтримати його здоров’я та просто побалувати смачненьким.

До вибору корму варто поставитись відповідально. Тож, якщо ви шукаєте саме якісну продукцію, радимо обирати, наприклад, тут: https://petslike.net/category/koti/goduvannia/vologi-kormi – в онлайн-зоомагазині “Petslike.net” на вибір представлено низку різних видів корму від надійних та перевірених брендів.

Але як правильно обрати вологий корм для кота? Розповімо про деякі нюанси, на які потрібно звернути увагу.

Які переваги вологого корму та коли його варто додавати до раціону

Передусім, варто зрозуміти, що вологий корм або ж консерви для тварин – гарне додаткове джерело вітамінів, мінералів та інших корисних речовин.

Окрім урізноманітнення раціону, що вже є “плюсом”, вологий корм допомагає оптимізувати баланс вологи в організмі кота і легко засвоюється.

Окрім того, саме вологий корм може врятувати в ситуаціях, коли у тварини є певні негаразди зі здоров’ям: проблеми із зубами або ж, наприклад, травною чи сечостатевою системами.

Який буває корм і як його обрати

Передусім, корми відрізняються базовим та додатковими інгредієнтами, корисними речовинами. Адже у різному віці та при певному стані здоров’я організм потребує різних мінералів, вітамінів тощо. Залежно від ще низки чинників, у тварини відрізняється здатність засвоєння певних речовин.

Так, окрім “повсякденних” вологих кормів для урізноманітнення раціону котика чи підтримки його здоров’я шкіри та краси шерсті, є спеціальні. Наприклад, дієтичні корми при нирковій недостатності або ж проблемах з сечовивідними шляхами (корми можуть мати позначення “Renal Function” та “Urinary” відповідно). Вони містять речовини, що, зокрема, сприяють розчиненню конкрементів та попереджують їхню повторну появу.

Для стерилізованих котів (“Sterilised”) варто обирати відповідний корм, що відрізняється спеціальним балансом речовин (зокрема нутрієнтів) для підтримки здоров’я сечовидільної системи та зменшення ризику набирання зайвої ваги чи навіть ожиріння.

Так, стерилізація може змінювати гормональний фон тварини, уповільнюючи обмін речовин. При цьому котик менше рухається, а от апетит може зрости. Зверніть увагу також на те, що є різниця у кормі для стерилізованих котів різного віку.

Якщо ж ви маєте вагітну улюбленицю, обирайте й відповідний корм для вагітних або годуючих киць. Це може бути вологий корм у мусі для кішок та кошенят, що збагачений додатковими корисними компонентами та має дуже м’яку текстуру.

Навіть існують корми для виведення з організму дорослих котів шерсті (допомагає природно стимулювати кишковий транзит, щоб шерсть постійно виводилася, а не накопичувалася).

Ну і звісно, не забувайте балувати свого котика звичайними, не спеціальними, вологими кормами. Шматочки в сосусі, або ж з додаванням овочів, курятина, кролятина чи качка? Чи, може, риба? У будь-якому випадку, ваш улюбленець зрадіє смачненькому.

В якості підсумку

Тож, обираючи вологий корм для свого улюбленця, ставтеся до цього відповідально. Адже правильно підібраний раціон однозначно допоможе вашому котику або киці почуватися краще.

Окрім особливостей того чи іншого корму, зважайте і на певні рекомендації самих виробників продукту – по часу вживання корму, кількості тощо.

Ну і, звісно, враховуйте індивідуальні вподобання вашої тваринки.