Як переконатися, що ви безпечно використовуєте обігрівач

23:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Обігрівачі можуть забезпечити додаткове тепло у кімнаті з протягами або в холодному домашньому офісі. Але вони також можуть становити загрозу безпеці незалежно від того, де ви їх використовуєте. За даними Комісії з безпеки споживчих товарів, портативні обігрівачі є причиною в середньому 1700 пожеж на рік. Пожежі, спричинені переносними обігрівачами, щороку забирають близько 80 життів. Якщо використовуєте переносні обігрівачі як додаткове джерело тепла, важливо зробити безпеку пріоритетом. Нижче наведено поради щодо безпечної експлуатації обігрівача, а також заходи безпеки, на які слід звернути увагу при виборі обігрівача.

Використання обігрівача: поради щодо безпеки

Половина всіх пожеж у будинках відбувається у грудні, січні та лютому — в основному вони виникають, коли обігрівач (зазвичай електричний) розміщується надто близько до штор, постільної білизни або м’яких меблів. Фахівці з питань пожежної безпеки пропонують наступні поради:

  • Встановіть обігрівач на тверду, рівну та негорючу поверхню. Ці пристрої призначені для розміщення на підлозі, а не на столі.
  • Тримайте обігрівач на відстані від легкозаймистих матеріалів, таких як меблі, постільна білизна та штори.
  • Не використовуйте обігрівач у майстерні або гаражі поруч із фарбою, газовими балончиками або сірниками.
  • Вимикайте прилад, коли виходите з кімнати або лягайте спати.
  • Відключайте обігрівач від мережі, коли він не використовується, витягаючи вилку безпосередньо з розетки.
  • Періодично перевіряйте шнур на наявність пошкоджень і не використовуйте прилад, якщо шнур пошкоджений.
  • Не підключайте інший електричний пристрій або подовжувач до тієї ж розетки, що й обігрівач, адже це може призвести до перегріву.
  • Встановіть діючі датчики диму на кожному рівні вашого будинку чи квартири і в кожній спальні і перевіряйте їх щомісяця.

Особливості безпеки обігрівача

Сертифікація. Переконайтеся, що на обігрівачі, який ви купуєте, є етикетка сертифікації безпеки від незалежної випробувальної організації, наприклад маркування UL, етикетка ETL від Intertek або сертифікація CSA International. Функції відключення. Обов’язковий інтелектуальний датчик, який автоматично відключає нагрівач під час його перегріву. Також зверніть увагу на наявність перемикача перекидання, який виключає прилад, якщо він перекинутий. Міцний шнур: більшість обігрівачів поставляються зі шнуром завдовжки 1,5 метри. Щоб уникнути перегріву, ніколи не використовуйте подовжувач з електричним нагрівачем.