Як обрати пилосос для дому?

9:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Сучасні виробники побутової техніки розробили безліч варіантів пристроїв, покликаних допомогти господарям та господиням у прибиранні оселі. Серед них – і пилососи, чий розвиток за майже півтора століття (адже перший такий апарат було запатентовано ще наприкінці 1860-х років) досягнув рівня, коли споживач може окремо обирати, придбати собі робот-пилосос чи пилосос на акумуляторі.  

Спираючись на наш досвід, у цій статті ми спробуємо розібратись, як краще обирати порохотяги для своєї оселі. 

Так, на вибір покупця пропонується понад десяток типів пилососів, різних за потужністю та функціоналом: 

– пароочисники;

– акумуляторні пилососи;

– вертикальні пилососи;

– миючі пилососи; 

– пилососи для миття вікон та скла;

– ручні пилососи; 

– безшумні пилососи; 

– пилососи для вологого прибирання; 

– пилососи для сухого прибирання; 

– пилососи з HEPA фільтром; 

– пилососи з мікрофільтром; 

– пилососи без мішка для збору пилу; 

– пилососи з контейнером; 

– пилососи циклонні; 

– пилососи з мішком для збору пилу; 

– роботи-пилососи. 

Всі ці різновиди мають безліч схожих характеристик, але можуть відрізнятись за потужністю та “начинкою”. Залежить від задач, які ставить перед собою споживач. Для порівняння візьмемо два пристрої: THOMAS DryBox Amfibia та PHILIPS Aqua Plus XC8349 / 01. З одного боку, обидва пилососи передбачають вологе прибирання, але є кілька важливих відмінностей. 

Так, пилосос PHILIPS Aqua Plus – це ручний вертикальний пилосос, що працює на акумуляторі. 

З плюсів – можливість автономної роботи, незалежно від наявності електроенергії або ж відстані до найближчої розетки, а також вертикальна ручка, що дозволяє мінімізувати фізичні навантаження для користувача. Крім того, пристрій – досить гнучкий у використанні та дозволяє дотягнутися до віддалених куточків під меблями. З потенційних мінусів – час автономної роботи складає 80 хвилин (причому, час зарядки – 5 годин). Гарантійний термін – 24 місяці. Пристрій може чудово підійти в умовах невеликих приміщень та відносно невисокого рівня забрудненості, втім на великих площах часу автономної роботи може не вистачити. Як і наступний апарат, може бути використаний як для вологого, так і для сухого прибирання. 

Водночас, THOMAS DryBox Amfibia – варіант з кількох причин більш надійний. 

По-перше, гарантійний термін становить 48 місяців. Виробник пропонує безліч насадок, залежно від локації використання: для підлога чи килиму; щілинну; для м’яких меблів (застосовується сухе прибирання); мікрофібра; для лінолеуму/плитки (вологе); для м’яких меблів (вологе); для ламінату/паркету (вологе). Окрім того, пилосос має дещо нижчий рівень шуму – 81 дб проти 84 дб у попереднього пристрою. Але він і відчутно важчий – пилосос важить 8 кг. 

Базуючись на власних спостереженнях, як висновок, можна визначити наступне: обираючи пилосос, варто зважати на той “фронт робіт”, який належить виконати. Наприклад, якісний миючий пилосос може замінити безліч варіантів порохотягів у вашій оселі, залежно від рівня забрудненості та тих поверхонь, які варто очистити.