«Welcome to plane»: у Вінниці відкрили школу для майбутніх стюардес. ВІДЕО

12:32
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці відкрили незвичайну школу для дівчаток, котрі обрали для себе у майбутньому професію стюардес. Тут отримують знання з історії рідного міста та вчаться цікаво розповідати туристам про ті чи інші вінницькі цікавинки.

Як йдеться у сюжетi ВIТА, школа стюардес-екскурсоводів організована у примiщеннi «Центру пiдлiткoвих клубiв зa місцем проживання «Vin Smart».

«Good afternoon. Sit down please. Welcome to our plane» – говорить учениця Юлія Співак та пояснює, що задача стюардеси – знати багато мов. Побажати приємного польоту пасажирам авіалайнеру – мрія дівчинки. Втім, щоб здобути цю професію та працювати у складі екіпажу на борту літака, Юлії Співак потрібно принаймні вирости та вивчитись.

Відтак двiчi нa тиждень учениці віком від 9 і до 14 років відвідують заняття, де дізнаються про події, пов’язані із тими чи іншими сквером, площею чи будівлею у Вінниці. Як і має бути, для гарної вимови учениці читають скоромовки.

  • Зараз вивчаємо екскурсію, яку ми проводимо для гостей нашого міста, – говорить викладачка Вікторія Лукашик. – Також в нас є соціальний проект «Везунчик» і ми навчаємо наших вихованців, щоб вони були як екскурсоводи і проводили у трамвайчику екскурсії.

Навесні дівчат очікує перша справжня туристична поїздка містом. Над формою для майбутніх стюардес вже працюють дизайнери.

  • Дівчата мають знати всі цікавинки про пам’ятки архітектури, площі, музеї, яких в нас дуже багато, – говорить Дмитро Мира, директор КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання, голова Вінницької молодіжної ради. – Корінні вінничани можуть проходити повз тієї чи іншої будівлі кожного дня і детально історії не знати. Так ми проявляємо любов до нашого міста – дівчата будуть поглиблено вивчати історію.

Як і у справжній школі, після уроків учениці отримують домашнє завдання, а теорію «розбавляють» практикою: вишикувавшись парами, як туристи, слухають розповідь «гіда». Починають з головної вулиці міста – Аліна розповідає про створення арки в центральному парку.

  • Це була ідея місцевого архітектора Романа Мархеля, – говорить Аліна. – Він ніяк не міг вирішити, як зробити дану споруду, аж поки не натрапив на дерев’яну різьблену іграшку у формі кішки, яка стала прообразом арки.