Взірцева декомунізація відбулася у Вінниці, – В’ятрович

13:58
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає процес декомунізації, який відбувся у Вінниці взірцевим для решти країни.

Про це науковець написав у листі, адресованому учасникам круглого столу “Центр історії Вінниці: перший крок до створення музею Вінниці”, що відбувся вчора у міській раді.

У своєму зверненні до вінничан В’ятрович наголошує, що “без перебільшення взірцева історія декомунізації Вінниці стала можливою завдяки плідній співпраці Вінницької міської ради та Громадської організації “Вінницьке історичне товариство”. Варто відзначити такі успішні їх спільні проекти як “Вулична дуель”, “Історична зупинка”, виставка “Від вулиці до вулиці”.

Голова Інституту національної пам’яті вважає, що завдяки цим проектам вінничани не лише усвідомлюють необхідність ліквідації тоталітарної символіки, але й пишаються новими назвами вулиць, які увічнюють відомих земляків та героїчні сторінки історії рідного міста.

Декомунізація Вінниці: цифри, факти, постаті

Володимир В’ятрович у листі зазначає, що створення Центру історії Вінниці знайде підтримку серед влади та громадськості міста, адже “завданням такої інституції стане дослідження та популяризація історії України, зокрема висвітлення подій доби Української революції 197-1921 рр., зокрема періоду, коли Вінниця була Тимчасовою Столицею Української Народної Республіки.

З огляду на це Володимир В’ятрович від імені Інституту національної пам’яті закликає депутатів ВМР підтримати ідею створення Центру історії Вінниці вже на найближчій сесії.